5/28/2018

BĄDŹ ŚWIADOMĄ KONSUMENTKĄ - NIE DAJ SIĘ NABRAĆ!

Od dawna staram się Wam przekazywać ważne informacje, które naprowadzą Was na świadome wybory. No właśnie - świadomość - to jest coś, o czym nadal zbyt mało się mówi. Być może dlatego, że wkoło zasypują nas reklamami i człowiek zaczyna się już w tym wszystkim gubić. Być może dlatego, że rynek kosmetyczny rozwinął się tak bardzo, że wchodząc do sklepu nie wiemy już co jest lepsze, a co gorsze. Czasem podejmujemy decyzje pod wpływem chwili. Czasem ze względu na jakąś promocję. Czasem przyciągnie naszą uwagę ładne opakowanie, a czasem ktoś nas namówi. A przecież nie powinno tak być! Ile razy po zakupie jakiegoś kosmetyku stwierdziłyście, że dałyście się nabrać? Ile razy trafił się Wam tzw. bubel? Ile razy po jednym użyciu kosmetyk lądował w koszu? No właśnie, i na ten temat dziś sobie porozmawiamy...


Świadome podejście do potrzeb skóry

Zanim zaczniecie kupować jakiekolwiek kosmetyki przyjrzyjcie się swojej skórze. Zbadajcie ją u dermatologa. Niech oceni jej stan sprawdzona kosmetyczka / kosmetolog. Dopóki nie będziecie mieć pewności, jaki rodzaj cery posiadacie, kupowanie i sprawdzanie ciągle nowych preparatów pielęgnacyjnych nie ma największego sensu. Dlaczego ta kwestia jest tak ważna? Podam Wam tutaj przykład. Skóra sucha bardzo często manifestuje brak nawilżenia w postaci nie tylko napięcia czy łuszczenia, ale i drobnych krostek. Może to być dla Was mylny efekt. Sięgacie po kosmetyki wysuszające, np na bazie alkoholu, bo wydaje Wam się, że pojawiły się jakieś wypryski. Drugi przykład. Skóra jest zaczerwieniona i wrażliwa na policzkach oraz w okolicach nosa. Pojawiają się stany zapalne. Może się Wam wydawać, że to trądzik pospolity, a w rzeczywistości może to być trądzik różowaty. I znów kupujecie złe kosmetyki do cery trądzikowej, a w tym przypadku trzeba wprowadzić leczenie. Takich przykładów mogę przytaczać Wam wiele. Dlatego tak ważna jest świadomość i poznanie swojej skóry. Ocena przez specjalistę i dokładne badania. Później można już zacząć przygotowania do wyboru pielęgnacji domowej. 

Świadome kupowanie kosmetyków

Kiedy już znacie potrzeby Waszej skóry musicie zwracać uwagę na składy kosmetyków. Nie zawsze to, co jest napisane na opakowaniu równa się z tym, co znajdzie w danym preparacie. Musicie wiedzieć, jakie substancje lubi / polubi Wasza skóra, a jakie należy omijać. Kiedy zaczynałam moją przygodę ze świadomą pielęgnacją w portfelu zawsze nosiłam listę substancji, na które muszę zwracać uwagę. Z czasem nauczyłam się ich na pamięć, ale wtedy takie rozwiązanie było dla mnie ogromnie pomocne. 

Inną sprawą jest to, że emocje nigdy nie naprowadzą nas na dobry wybór. Nie kupujmy tony kosmetyków pod wpływem jakiejś promocji. Po co Wam niepotrzebne produkty, ktore albo będą zalegać na półkach, albo też nigdy ich nie użyjecie. Wybierajcie zawsze to, co jest Wam potrzebne. Wiem, wiem napiszecie mi, że to nie jest takie łatwe. Ok! Ale jeśli nie spróbujecie to nigdy się nie przekonacie. Lepiej odłożyć sobie pieniądze i iść na jakiś zabieg, albo też kupić jeden kosmetyk lepszej jakości.


Polecenie, opinie w necie i cała reszta! 

Sama jestem blogerką urodową i często na moim blogu znajdziecie recenzje różnych kosmetyków. Jedne sprawdzają się lepiej inne gorzej. Staram się polecać Wam godne uwagi kosmetyki, ale... Zawsze zaznaczam to, jakie mam potrzeby, na czym mi zależy i co chcę osiągnąć. Jeśli kosmetyk nie spełnia moich oczekiwań też i Wy o tym wiecie. Mimo wszystko, to że ja Wam coś polecam nie oznacza, że u Was także się sprawdzi. Czytajcie dokładnie opisy producentów. Szukajcie w recenzjach ważnych dla Waszej skóry składników aktywnych. Zwracajcie uwagę nie tylko na ładne zdjęcia czy cenę, ale na podsumowania. Jeśli opisuję krem nawilżający i ma on dobrą opinię, a Wasza skóra potrzebuje złuszczenia to nie kupujcie takiego produktu tylko dlatego, że go polecam. Skupcie  się na tym, co w danym momencie jest potrzebne Waszej skóry. I to właśnie nazywa się świadoma pielęgnacja. 

Podejmowanie świadomych decyzji to podstawa w wyborze kosmetyków, ale i pielęgnacji skóry. Zdaję sobie sprawę z tego, że na początku drogi wymaga odwagi, wytrwałości i pracy. Jeśli jednak zależy Wam na tym, by Wasza skóra wyglądała dobrze nie ma innej drogi. Bycie świadomą konsumentką to podstawa. Nie dajcie się nabrać na to, że coś jest super, bo tak jest szeroko polecane. Nie dajcie się reklamom. Zdobywajcie wiedzę. Obserwujcie Waszą skórę. Radźcie się specjalistów!!! 

XOXO

** To nie jest post sponsorowany! 

3 komentarze:

 1. Ja już od długiego czasu staram się kupować świadomie, co prawda zdarzają mi się grzeszki, a przez paczki PR tych kosmetyków mam sporo. Natomiast zawsze przed zakupem kolejnego zastanawiam się, czy naprawdę jest mi potrzebny i do czego będę go używać. Niejednokrotnie rezygnowałam z zakupu, choć byłam mocno nakręcona na jakiś kosmetyk :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, bardzo dobre podejście, choć w naszym środowisku i w związku z naszą pracą nie jest to łatwe ;)

   Usuń
 2. Dokładnie teraz po czytaniu składu i wiedza na temat swojego typu skóry jest o niebo lepiej.Myślę sobie że nie bez przyczyny Anitko jestem na toim vlogu i YT😘💖💖💖😉

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION