5/24/2019

8 URODZINY BLOGA - BĘDZIEMY ŚWIĘTOWAĆ!

To już 8 lat, kiedy tutaj z Wami jestem!!! Aż sama nie mogę w to uwierzyć, bo czas tak szybko leci, a ja nadal tworzę, piszę, nagrywam i uwielbiam to robić. Dlatego też, właśnie dziś, będziemy świętować 8 urodziny bloga i mojej działalności w sieci ... 
Kiedy wracam pamięcią do dnia, gdy postanowiłam założyć kosmetyczny blog śmieję się w duszy, bo miałam wtedy w głowie zupełnie inne pomysły i wymagania. Wyobrażałam sobie, że każdego dnia podzielę się z Wami moją opinią o tym co w danym momencie mnie interesuje, ubiorę to w ładne słowa, zrobię kilka zdjęć i tyle. Coś w rodzaju pamiętnika z dziedziny "beauty". Coś w rodzaju notesu, w którym każda kartka będzie przynosiła ciekawą informację. 

Z perspektywy czasu patrzę na moje działania zupełnie inaczej. 

Czy byłam naiwna? Troszkę tak! Czy  ten świat bardzo się zmienił? Nawet nie wiecie jak! I zmienia się z roku na rok. Nie wiem, czy jest gorzej czy lepiej, ale zdecydowanie nie jest łatwo. Konkurencja, zazdrość itp. pojawiły się w blogosferze już kilka lat po tym, jak zaczęto tworzyć blogi. I oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że im dalej będziemy szli tym będą one bardziej widoczne. Nie to jest jednak istotne, a Wy, czyli nasz odbiorca. Osoby, które wracają, ale też i te które odchodzą. 

Kiedyś było łatwiej, bo blogi były nowością. Dziś mam wrażenie, że ludzie wolą słuchać niż czytać. 

Owszem, znajdzie się zawsze taka grupa, która będzie szukała konkretnych informacji i wróci, wejdzie na bloga, zacznie szukać. Dziś jednak odbiorca jest bardziej wymagający. Nie liczy się już tylko ładne zdjęcie, ale przekaz i wiarygodność. Dziś zaufanie stawia się na pierwszym miejscu, bo reklama zalewa nas z każdej strony. I wiecie co, ja się temu nie dziwię. Ilość kosmetycznych blogów ( pozwólcie, że to na nich będę się skupiać ) jest ogromna. Marki kosmetyczne już od kilku lat dobrze wiedzą, że jeśli szukać reklamy to właśnie u twórców, czy to na blogach, czy to na instagramie czy na YT. Problem polega na tym, że jeszcze nie wiedzą jak to robić we właściwy sposób i tym samym zalewają odbiorców reklamą. 

Dziś jednak nie będę skupiać na tym temacie mojej uwagi. Jeśli będziecie chcieli podejmę go w kolejnych postach. Dziś natomiast chcę Wam podziękować. Grupa moich odbiorców bardzo się zmniejszyła, ale muszę przyznać iż są to osoby bardzo dobrze wyselekcjonowane. Nie takie, które przychodzą z komentarzem: ale fajnie, super, chcę! To już kobiety świadome, które widzą czego konkretnie szukają, na jakiej pielęgnacji im zależy, ale też na jakich informacjach. 

Ostatnio zrobiłam ankietę na moim IG i okazało się, że zdecydowanie bardziej lubicie czytać o poradach kosmetycznych, zdobywać nową wiedzę niż tylko oglądać zdjęcia kosmetyków i przeglądać recenzje o preparatach pielęgnacyjnych. Szukacie wskazówek, dzięki którym poczujecie się piękne, Wasza skóra będzie lepiej wyglądała, a co za tym idzie i Wasze samopoczucie będzie lepsze. I wiecie co, bardzo mnie to cieszy! To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę Was naprowadzać na dobrą drogę. To dzięki Wam wiem, w którym kierunku iść i co robić, byście zawsze do mnie wracali. Oczywiście, recenzje kosmetyków to też ważna sprawa, ale bardziej dodatek.


W tym roku podjęłam decyzję o zmianach. 

Większość z Was zauważyła, że postów na blogu jest mniej. A to przede wszystkim dlatego, że postawiłam na jakość, na konkretne tematy i informacje. Nie chcę promować już każdego produktu czy też każdej marki. Zmieniło się też moje podejście do pielęgnacji ( głównie ze względu na mój wiek ). Szukam bardziej wyspecjalizowanych technicznie marek, które nie zawsze są na każdą kieszeń, ale oferują efektywne działanie. Nie wchodzę już w pojedyncze współprace z markami, które kompletnie mnie nie interesują. Szukam lepszych rozwiązań i chcę się nimi z Wami dzielić.


I na zakończenie dzisiejszego posta dodam tylko tyle. 8 lat temu podjęłam najlepszą decyzję w moim życiu. 

Założyłam blog kosmetyczny, który nie tylko jest moją pasją, ale dziś jest też moją pracą.

A wyobrażacie sobie lepszą pracę na świecie? Robicie to co kochacie. Każdego dnia z przyjemnością zasiadacie do biurka i dzielicie się przyjemnością z grupą ludzi, która Was wspiera. Jestem szczęściarą, o tak! Dziś prowadzę bloga, kanał na YT, media społecznościowe. Wszystko robię sama. Zdjęcia, publikacje, montaż, mailing i całą resztę. Co więcej? Mam też inne dodatkowe zajęcia, które sprawią mi ogromną przyjemność. Spotykam ciekawych ludzi na mojej drodze. Ludzi pełnych pasji i wiedzy. Mam Was!!! Codzienny kontakt z Wami daje mi dużo energii. Z pewną grupką zawiązały się bardzo fajne znajomości. I choć codziennie brakuje czasu i godzin, często się nie wyrabiam z nadmiarem pracy to i tak, dziękuję! Jestem wdzięczna i dziękuję Wam za te 8 lat!

XOXO

7 komentarzy:

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION