9/09/2019

B. MAUTINO - BEZ PARABENÓW - MUSISZ POZNAĆ TĘ KSIĄŻKĘ!

Nie będę ukrywać, przyciągnęła mnie nazwa, a w sumie to tytuł książki. Parabeny - ciągle głośny temat, ciągle się o nich mówi i ciągle się ich unika. Ta nagonka trwa już od kilku lat i chyba nigdy się nie skończy. Dlatego też, jak zobaczyłam ową książkę na jednej ze stron "beauty" to od razu pomyslałam, że przeczytam i sprawdzę co wymyśliła kolejna autorka tak kontrowersyjnego tytułu i wspomnianych parabenów. I co się okazało? Wielkie pozytywne zaskoczenie!
B. MAUTINO "BEZ PARABENÓW" - O CZYM JEST KSIĄŻKA?

Kiedy trzymałam książkę w dłoni, patrzyłam tylko na przednią stronę okładki. Nie wiedziałam jeszcze, że mowa będzie nie tylko o samych parabenach. Dopiero po przeczytaniu pierwszego rozdziału zdałam sobie sprawę z tego, że autorka stworzyła świetną pozycję, którą każdy z Was/każda z Was powinna przeczytać. Zatrzymajmy się na chwilę przy pierwszej części książki. Jak już wspomniałam we wstępie do dzisiejszego posta Beatrice Mautino prowadzi śledztwo, dokładnie wyszukuje, zbiera i łączy informacje, które później przedstawia nam w swoich wnioskach. Dodam tutaj, że dla mnie to nic nowego. Sama przeprowadziłam ową analizę dotyczącą parabenów i pamiętam doskonale, że trafiłam na te same źródła co autorka. Żeby Wam to potwierdzić, na końcu książki znajdziecie obszerną bibliografię niczym w pracy licencjackiej czy magisterskiej i za to ogromne brawa dla autorki! 

Idąc dalej, mamy odniesienie do Ustawy o Kosmetykach, samej teorii kosmetyków czy też do sprawy testów na zwierzętach. Mautino jest biotechnologiem i bardzo podoba mi się jej podeście do haseł bio, kosmetyków naturalnych czy też wszechobecnej reklamy. Warto poznać zdanie nie tylko dermatologa, kosmetologa czy influencera o kosmetykach, ale także ludzi, którzy tworzą kosmetyki, tworzą technologie wspomagające działanie kosmetyków itp.
Druga część książki to kolejne punkty, jakie może wymienić każda kobieta: włosy i ich wypadanie lub też nadmierne owłosienie, cellulit, zmarszczki czy na zakończenie fakty i mity o suplementach. 
Chcemy być bardziej świadomymi konsumentkami. Nie chcemy, by wciskano nam kity! Zmieńmy podejście i jak to podkreśliła autorka książki "mniej paniki, więcej wiedzy"!!! Tak, zamiast przenosić informacje, które nie są poparte badaniami, zacznijmy szukać właściwej wiedzy! Zamiast stawiać na reklamę postawmy na własne umiejętności czytania składów kosmetyków i poznawania ich działania. Mogę Wam tutaj wymieniać i wymieniać, a na podsumowanie dodam, że już dawno nie trafiłam na tak świetną pozycję. Z jednej strony poradnik, a z drugiej podręcznik. Wiedza w nim zawarta przyda się każdemu. Namiary na badania naukowe, pracy innych "właściwych" ludzi to jest to. Ok, Wy wiecie, że lubię czytać poradniki dotyczące pielęgnacji, skóry itp. Niestety ostatnio odnoszę wrażenie, iż ciągle czytam to samo! A tu? Tu jest inaczej! 

Koniecznie przeczytajcie tę książkę. Jest tego warta! 

XOXO

autor tekstu - kosmetolog, blogerka, vlogerka Anita Kobus 

COCO COLLECTION - o mnie

Cześć, mam na imię Anita i oprowadzę Cię po świecie kosmetyków. 
Z zawodu jestem kosmetologiem i od dawna interesuję się skórą, dobrze dobraną pielęgnacją, ale też kosmetykami. Lubię testować nowości i sprawdzać ile z obietnic producenta rzeczywiście jest prawdą. 
Na moim blogu znajdziesz nie tylko recenzje i opinie o kosmetykach. Jest tutaj znacznie więcej: 
Czy Wiesz - kategoria dotycząca wielu ciekawostek z dziedziny kosmetyki oraz kosmetologii. 
Porady - jako kosmetolog radzę w doborze odpowiednich kosmetyków, jakie kroki w pielęgnacji wykonywać, ale też jakie skuteczne zabiegi stosować. 
Prywatnie - ciekawostki z życia blogerki. 


Jeśli jeszcze Ci mało koniecznie sprawdź mój Instagram oraz kanał na You Tube - COCO COLLECTION

1 komentarz:

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION