12/02/2019

STARZENIE SIĘ SKÓRY I JEJ WSPÓŁCZEŚNI WROGOWIE!

Starzenie się skóry to temat, który nigdy się nie skończy. W kosmetyce co chwila pojawiają się nowe preparaty, które mają działać na przyczyny owego procesu, ale też go powstrzymywać. W kosmetologii znów rodzą się nowego aparatury, zabiegi i profesjonalne kosmetyki. Medycyna estetyczna również walczy ze starzeniem się skóry. I nie ma co się dziwić. Z jednej strony jest to proces, którego nie da się powstrzymać, ale z drugiej chcemy, by pojawił się jak najpóźniej...


zdj. grafika Google 


Co dziś możemy powiedzieć o współczesnych wrogach skóry? 

Po pierwsze - promieniowanie. Wiemy już jak działa UVA, UVB i IR. Teraz doszedł jeszcze jeden typ promieniowania emitowany przez sprzęty cyfrowe, a mianowicie HEV. Badania pokazują, że to właśnie ten rodzaj jest odpowiedzialny m. in. za powstawanie przebarwień, uszkodzenia DNA komórkowego i bezpośredni wpływ na ich żywotność. 

Druga sprawa to smog. Wyobraźcie sobie jakie ma to ma znaczenie dla naszej skóry. Jesteście po wakacjach i działacie w okresie jesienno - zimowym różnymi zabiegami, by zregenerować Waszą skórę, by pozbyć się przebarwień itp. Jest ona osłabiona, łatwiej ulega podrażnieniom, trzeba ją odpowiednio chronić. Niestety smog może tylko wzmagać stany zapalne i przyspieszać proces starzenia się komórek. Jeśli w powietrzu jest zbyt duże stężenie związków chemicznych mogą one zalegać na naszej skórze, a przez to generować większą ilość wolnych rodników i doprowadzić do stresu oksydacyjnego. Substancje, które będą kumulowały się na powierzchni skóry mogą prowadzić do zatkania porów, ale też osłabiać barierę ochronną skóry. 

Co robić i jak działać? 

Kiedy dowiadujemy się o dużym stężeniu smogu najlepiej pozostać w domu lub w miejscu, gdzie ta emisja nie jest tak duża. Wiem, to nie jest łatwe. Musimy się przemieszczać, chodzić do pracy i wykonywać nasze codzienne obowiązki. Starajmy się w związku z tym odpowiednio chronić. Stosujmy kosmetyki anty-smogowe. Zadbajmy o dokładne oczyszczanie skóry i włosów. Aplikujmy wysokie filtry UV, które będą chroniły nas przed promieniowaniem. Możemy zainstalować w specjalne aplikacje na telefon czy komputer, które zmniejszą działanie niebieskiego światła. Podobno można kupić okulary, które posiadają specjalne filtry. Tych możliwości jest coraz więcej. I dobrze! Zwiększajmy naszą świadomość i działajmy z głową! 

XOXO

Bibliografia: 


COCO COLLECTION - o mnie

Cześć, mam na imię Anita i oprowadzę Cię po świecie kosmetyków. 
Z zawodu jestem kosmetologiem i od dawna interesuję się skórą, dobrze dobraną pielęgnacją, ale też kosmetykami. Lubię testować nowości i sprawdzać ile z obietnic producenta rzeczywiście jest prawdą. 
Na moim blogu znajdziesz nie tylko recenzje i opinie o kosmetykach. Jest tutaj znacznie więcej: 
Czy Wiesz - kategoria dotycząca wielu ciekawostek z dziedziny kosmetyki oraz kosmetologii. 
Porady - jako kosmetolog radzę w doborze odpowiednich kosmetyków, jakie kroki w pielęgnacji wykonywać, ale też jakie skuteczne zabiegi stosować. 
Prywatnie - ciekawostki z życia blogerki. 

Jeśli jeszcze Ci mało koniecznie sprawdź mój Instagram oraz kanał na You Tube - COCO COLLECTION

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION