5/14/2014

Fakty i mity o depilacji!

Dziś będziemy dementować plotki, dziś odpowiem też na Wasze pytania odnośnie depilacji. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszam. A jeśli znacie jeszcze jakieś inne mity lub fakty piszcie w komentarzach. Gotowi?

zdj. grafika Google

1. Depilacja woskiem jest skuteczniejsza i lepsza od zwykłego golenia, bo efekt gładkich nóg pozostaje na dłużej!
Oczywiście jest to prawda. W trakcie depilacji woskiem usuwany jest cały włos z cebulką, który zaczyna odrastać dopiero po 3 - 8 tygodni. W zwykłej depilacji maszynką włos jest ucinany tuż nad powierzchnią skóry.

2. Wosk można zastosować u każdego, bez względu na wiek czy płeć!
Prawda! Wiek czy płeć nie są przeciwwskazaniem do wykonania depilacji woskiem. Natomiast nie stosujemy jej u cukrzyków, osób z żylakami i bardzo wrażliwymi naczynkami, a także u osób, które stosują preparaty powodujące, że warstwa rogowa naskórka jest cienka i wrażliwa.

3. Wszystkie woski działają tak samo!
Fałsz! Obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje wosków, które mają inną strukturę lub działanie. Miękkie woski są doskonałym rozwiązaniem na duże powierzchnie skóry ( ręce, nogi ). Twarde woski stosujemy przy wrażliwych okolicach jak pachy czy bikini. Są też woski mineralne idealne dla osób uczulonych na żywicę sosny, czy woski hybrydowe ( połączenie wosku żywicznego z woskiem mineralnym ).

4. Przed depilacją woskiem warto wykonać peeling!
Tak, to prawda! Najlepiej na 2 -3 dni przed depilacją, dzięki czemu usunięcie martwej części warstwy rogowej naskórka pozwoli na łatwiejsze przebicie się woskom.

5. Depilacja woskiem jest bolesna, dlatego najlepiej zażyć przed nią środki przeciwbólowe!
Fałsz! Depilacja woskiem bywa mniej lub bardziej bolesna i jest to sprawa indywidualna. Zwróćmy uwagę również na to, że każdy z nas inaczej reaguje na leki przeciwbólowe. Nie ma przeciwwskazań do ich zażycia, a sam zabieg trwa tylko chwilkę. Poza tym osoby, które regularnie poddają się takiej depilacji odczuwają mniejszy ból.

6. Po zabiegu depilacji woskiem nie wolno się opalać!
To jest oczywiście prawda! Po takim zabiegu należy zrezygnować z innych przyjemności czy też zabiegów, którym towarzyszy wysoka temperatura. Nie poleca się również wizyt na basenie ze względu na chlor, który może mocno podrażnić!

7. Po depilacji woskiem skóra jest bardzo wrażliwa i bolesna!
To jest fałsz! Jeśli zabieg depilacji woskiem jest wykonany profesjonalnie z odpowiednio dobranym woskiem nie będzie mowy o podrażnieniu czy bolesności. Pojawia się chwilowy rumień, który już po kilku minutach znika. Maksymalnie może utrzymać się on do dwóch dni, ale to jest już ekstremalna sytuacja. O bolesności nie ma również mowy.

8. Depilacja woskiem może powodować wrastanie włosków!
Niestety to prawda! Ten problem może pojawić się przy każdej innej metodzie depilacji. Aby nie doszło do takiej sytuacji najlepiej stosować po zabiegu produkty złuszczające o działaniu nawilżającym i łagodzącym.

9. Depilacji woskiem nie wolno robić w ciąży!
Fałsz! Po pierwsze ciąża to nie choroba. Po drugie, jeśli przebiega ona bez żadnych zastrzeżeń, a robiliśmy depilację już wcześniej to nie ma powodów do zaniechania zabiegu. Oczywiście, najlepiej jest zrezygnować z depilacji woskiem już w 9 miesiącu ze względu na stres czy złe samopoczucie po!

10. Kosmetyczka czy kosmetolog powinni przed depilacją woskiem odtłuścić nam skórę!
I prawda i fałsz! Są takie woski, gdzie producent wymaga zastosowania specjalnego olejku przed depilacją. Są też takie woski, które tego nie wymagają. Czasem można nałożyć dziecięcy puder/talk, który lepiej odtłuści skórę, a wosk lepiej złapie włoski. Mimo wszystko zależy to od zaleceń producenta, więc nie dziwcie się jeśli kosmetyczka czy kosmetolog odtłuszczą Wam skórę przed zabiegiem lub też nie!

11. Mężczyźni golą sobie brodę, wąsik i tyle!
Fałsz! Coraz więcej panów korzysta z depilacji. I najczęściej jest to właśnie trwałe usuwanie owłosienia. Wiąże się to nie tylko z wykonywanym przez nich zawodem, ale również z wygodą. Są mężczyźni, którzy cierpią na zbyt obfite owłosienie i podobnie jak my kobiety chcą uwolnić się od tego problemu. Prawda jest taka, że mało który pan przyzna się do depilacji np. pleców lub klatki piersiowej. Dla nich jest to mało męski zabieg ;)

12. Podczas depilacji woskiem jego niewielka ilość została na skórze, lub też nie jest w stanie się odkleić. Taki wosk jest zły, stary, przeterminowany!
Fałsz! Często jest tak, że wosk nie został dobrze rozgrzany i podczas aplikacji się ciągnie lub przykleja do skóry, a później ciężko jest odkleić pasek depilujący. Musimy pamiętać również o tym, by wosk nie był za gorący bo możemy się poparzyć. Najlepiej sprawdza się temperaturę wosku oraz jego przyczepność na wewnętrznej stronie naszego nadgarstka!

13. Wosk zapycha pory, a po nim występuje wysyp pryszczy lub innych niespodzianek!
Fałsz! Wosk może uczulać, a jeśli nie wiemy, czy jesteśmy uczuleni na jakiś jego składnik najlepiej wykonać wtedy próbę uczuleniową na kilka dni przed zabiegiem. Jeśli wosk podrażni nam skórę może pojawić się nie tylko rumień, ale również alergiczna wysypka.

Jeśli znacie inne fakty i mity, jak wspomniałam we wstępie piszcie w komentarzach, a ja chętnie odpowiem! Mam nadzieję, że rozwiałam też kilka Waszych wątpliwości :)

XOXO

5 komentarzy:

 1. bardzo przydatny post ;) pomysle na powaznie nad depilacja woskiem bo chociaz jest na okolo miesiąc golenie ma sie zgłowy ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny post i cykl, ja bym chętnie poczytała jak ustrzec się wrastającym włoskom.. ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ardo podoba mi się ten post niestety o minęła poprzednie ale na pewno do nich wrócę czuje ze mogę się z tej "serii" postów dużo dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pościk. A co myślicie o depilacji laserowej? http://www.aestetica.pl/depilacja-laserowa. Dobre to, czy niekoniecznie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. To tańsze rozwiązanie od depilacji laserowej, a również daje bardzo dobre efekty na długie tygodnie.

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION