11/04/2014

Derma roller - rolujemy zmarszczki

Wiele z Was czeka na powrót serii Czy wiesz, że dlatego właśnie dziś, po długiej przerwie pojawia się nowy post na blogu. Temat na czasie, gdyż to właśnie jesień jest najlepszą porą na wszelkie zabiegi pielęgnujące. A skoro o zabiegach mowa tym razem dowiecie się troszkę więcej o derma rollerach. Czym są? Jak działają? Jakie zabiegi polecam?

zdj. grafika Google

Starzenie się skóry to proces ciągły, który przebiega stopniowo i jest uzależniony od wielu czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Wymienić możemy tu genetykę, hormony, styl życia, stres, warunki środowiska czy nadmierną ekspozycję na słońce. Oczywiście wraz z wiekem nasza skóra staje się mniej elastyczna, cieńsza, bardziej wysuszona. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać tego procesu, ale możemy są takie metody, które mogą go opóźnić.


Jedną z metod, o której chcę z Wam dziś porozmawiać jest zastosowanie właśnie derma rollera.
Są to niewielkie urządzenia wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego wyposażone w obrotowy wałek oraz rączkę. Wałek na swojej powierzchni posiada małe igiełki wykonane z tytanu, czy też stali chirurgicznej. Igiełki są bardzo cienkie i różnią się długością ( od 0,2 mm do 3 mm ) i grubością ( od 0,07 mm do 0,3 mm )

Na rynku spotkać możemy :

Derma rollery kosmetyczne - o długości igieł od 0,1 mm do 0,3 mm. Stosowane są w celu zwiększenia wchłaniania kosmetyków i ich aktywnych składników z powierzchni skóry. Takie mikronakłucia w skuteczny sposób zwiększają penetrację składników aktywnych w głąb skóry i nie wymagają żadnego znieczulenia.

Derma rollery medyczne - o długości igieł od 1 do 2 mm. Dzięki nim podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia skóry na głębokości skutecznie stymulującej procesy regeneracji. Są często wykorzystywane w terapii indukującej tworzenie się kolagenu.

Derma rollery chirurgiczne - o długości igieł od 3 do 4 mm. Wykazują one najlepszą skuteczność i dają efekt już po jednym zabiegu. Jednak tu wymagane są specjalne warunki, sala operacyjna oraz znieczulenie miejscowe. Podczas zabiegu dochodzi do krwawienia, a czas rekonwalescencji jest znacznie dłuższy niż w wyżej wymienionych przypadkach.

zdj. grafika Google

Derma rollery służą do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie. Częstym terminem, który używa się w przypadku zabiegów z derma rollerami jest mezoterapia mikroigłowa. Same derma rollery są prostymi urządzeniami, za pomocą których możemy skutecznie walczyć z takimi problemami jak starzenie się skóry, utrata jej napięcia, drobne zmarszczki czy też blizny i rozstępy.
Rollery z krótkimi igłami, czyli takie do użytku domowego nie stymulują skóry do regeneracji i nie indukują tworzenia się kolagenu. Zwiększają natomiast wchłanianie kosmetyków ( polecane przy zastosowaniu preparatów z kwasem hialuronowym, witaminami C czy E ).

Jak to działa?

Nakłuwanie skóry za pomocą igieł powoduje mikrourazy i mikrokrwawienia. Z uszkodzonych naczyń wydostaje się krew. Dochodzi do uwolnienia się tzw. czynników wzrostu ( płytkowy czynnik wzrostu PDGF, transformujący czynnik wzrostu ( TGF ) , naskórkowy czynnik wzrostu ( EGF ),  czynnik wzrostu fibroblastów ( FGF ). Płytkowe czynniki wzrostu to białka, które mają znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Przyspieszają one dzielenie, rozwój i różnicowanie się komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego itd. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Wraz z nimi uwalniają się białe krwinki ( w tym także neutrofile ), które usuwają uszkodzone, niepotrzebne fragmenty tkanek.
Ranki w naskórki zamykają się bardzo szybko, a sam proces przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa kilka tygodni po zabiegu.

Dla kogo takie zabiegi?

Zalecane są przeważnie osobom między 30 a 60 rokiem życia, które myślą o odmłodzeniu skóry, poprawieniu jej kondycji, czy też osoby z problemem teleangiektazji, zmianami potrądzikowymi, zasinieniami pod oczami, bliznami czy rozstępami.
Derma rollery można stosować praktycznie wszędzie, a sam zabieg nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być wykonywany przez cały rok.

Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża, karmienie piersią
choroba nowotworowa
cukrzyca,
terapia przeciwzakrzepowa,
terapia kortykosteroidami,
otwarte rany,
zmiany chorobowe skóry w tym opryszczka czy trądzik

zdj. grafika Google

Jak przebiega zabieg?

Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, a sama procedura jest bezpieczna, szybka i zupełnie bezbolesna. Ważne jest staranne odkażenie skóry. Następnie "rolujemy" skórę derma rollerem we wszystkich kierunkach. Na każdej okolicy skóry powinno odbyć się 10-15 ruchów rollera. Czas trwania to ok. 5-10 minut.
Ważne jest sprawdzenie czy kosmetyczka otwiera dla nas dobrze i sterylnie zapakowany roller, a po zabiegu dokładnie go czyści i sterylizuje do następnego zabiegu. Jedna klientka, jeden roller. Można zabrać go do domu, lub przechowywać w salonie.
Efekty zabiegu derma rollerem medycznym widoczne są już po pewnym czasie, a najlepsza jest seria 4-6 zabiegów w odstępach co 1-4 tygodni.

Efekty po zabiegu

Zastosowanie derma rollera zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Może wystąpić zaczerwienienie czy opuchnięcie skóry, co jest naturalnym zjawiskiem i ustępuje ok. 1-3 dni po zabiegu.
Poprawia się struktura jak i funkcje skóry. Zwiększa się napięcie i elastyczność, pogrubienie naskórka. Blizny zostają zniwelowane, redukują się drobne zmarszczki i przebarwienia. Popękane naczynka stają się mniej widoczne, podobnie z zasinieniami pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Ważne:

W dniu zabiegu warto zrezygnować ze spożywania alkoholu oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę. Nie dotykamy twarzy brudnymi rękami, nie przytulamy się do zwierząt. Unikamy gorących kąpieli w wannie, a do 10 dni po zabiegu rezygnujemy z opalania.

I jak macie ochotę na zabieg z derma rollerem?
Kto z Was już z niego skorzystał?

XOXO

6 komentarzy:

 1. Zabieg dermarolerem jednak trochę boli szczególnie w okolicach oczu i na czole, jednak efekty są świetne! Sam dermaroler po zabiegu powinien byc zdezynfekowany poprzez zanurzenie w specjalnym preparacie, czy też alkoholu, a jego żywotność to max.5 zabiegów, po tym czasie igły stają się tępe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę sobie taki kupić, ale słyszałam, że po 8 razach się go wyrzuca, więc żadna inwestycja. Pożyjemy zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam od dłuższego czasu dermaroller, używam w miarę regularnie, to Ciebie prosiłam nawet o rady przed jego zakupem, bo miałam obawy, pewnie nie pamiętasz? tak czy siak lubię rollować swoją twarz i widzę efekty:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja używam YASUMI Titanum Dermo Roller :) Daje fantastyczne efekty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Derma Roller nie koniecznie musi starczać na 3, 5 lub 8 razy. Tak mała liczba wynika z bardzo niskiej jakości igieł. Są także rollery, które wystarczają na 180 zabiegów. Cena ich także jest inna, ale ponieważ takie rolki mają certyfikaty medyczne, to temat bezpieczeństwa też jest konkretny.
  Zajrzyjcie do mnie w wolnej chwili, gdyż sporo się o Derma Rollerze rozpisuję: http://mybeauty-y.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION