5/12/2015

Karboksyterapia, co to jest!

Na rynku kosmetycznym, a dokładniej w salonach kosmetycznych pojawia się coraz więcej ciekawych zabiegów. W najbliższym czasie postaram się Wam przybliżyć najfajniejsze z nich. Kto wie, może znajdziecie coś siebie :) Dziś zaczniemy od KARBOKSYTERAPII!!! Co to jest? Jak działa? Dla kogo? Zapraszam do dalszej lektury posta ...KARBOKSYTERAPIA - jest to zabieg, który polega na wstrzyknięciu małych dawek dwutlenku węgla za pomocą specjalnego urządzenia ( często  jest to pistolet ). W trakcie dozowana jest odpowiednia ilość gazu, dobranego indywidualnie dla każdego pacjenta. W butli dwutlenek węgla ma postać płynną, a dzięki pistoletowi zmienia swoje  właściwości i podawany jest w formie gazowej. Zabieg jest w pełni sterylny!!!
Po zdeponowaniu gazu w tkance pierwszym efektem jest gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi.
Kiedy krwinki czerwone są wystawione na wysokie stężenie dwutlenku węgla, zawarta w nich hemoglobina gwałtownie uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym dwutlenkiem węgla.
Co za tym idzie, pH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze bardziej dotlenione. Po takim zabiegu rozpoczyna się aktywna rewitalizacja. Zwiększa się m.in. przepływ krwi w tkankach oraz natlenienie skóry, co prowadzi do jej wygładzenia i odnowy.
Dwutlenek węgla jako naturalny produkt spalania nie powoduje negatywnych reakcji organizmu. Jest transportowany do płuc i wydalany w wydychanym powietrzu.

Jak wygląda zabieg?


Terapia dwutlenkiem węgla to mało inwazyjna i sprawdzona metoda redukcji defektów estetycznych jak:
- cellulit
- nadmierna tkanka tłuszczowa
- rozstępy
- blizny
- cienie pod oczami

Terapia wzmacnia wiotką skórę, poprawia ukrwienie i przyspiesza gojenie się ran. Ma zastosowanie w leczeniu łysienia u kobiet i mężczyzn, służy też do wzmacniania zdrowej skóry głowy, poprawiając jednocześnie kondycję włosów. Wykazano jej skuteczność w leczeniu ognisk łuszczycy i w rewitalizacji skóry. Często stosowana jest do korekty oka, czyli opadającej powieki, worków czy cieni pod oczami, zaburzeń krążenia.
KARBOKSYTERAPIA może być zarówno uzupełnieniem zabiegów wypełniających i liftingujących, jak i propozycją dla klientów, którzy poszukują metod niewymagających wstrzykiwania wypełniacza czy botoksu. Sam zabieg nie powoduje wyłączenia z codziennych zajęć, a 10 minut o zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Przykładowa aparatura stosowana przy zabiegu:

zdj. grafika Google

zdj. grafika Google

Ciekawostka:

Dwutlenek węgla w medycynie estetycznej pełni rolę "cudownego gazu", działając odmładzająco i lecznico. Jego korzystne działanie potwierdzono już w 1930 roku, kiedy zaobserwowano, że kąpiel z dodatkiem tego gazu przyspiesza gojenie się ran. W Europie, dwutlenek węgla stosowany jest w medycynie już od ponad 80 lat.

***

I co myślicie o tym zabiegu? Macie ochotę na KARBOKSYTERAPIĘ?

XOXO

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od partii ciała, na której wykonuje się zabieg, a także od ilości serii.

   Usuń
 2. Brzmi ciekawie kto wie może się skuszę... Pozdrawiam Ola z Łodzi

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dlatego właśnie informuję, że taki zabieg istnieje :)

   Usuń
 4. Bardzo polecam zabieg. Jest dużo zadowolonych klientów, pomimo tego że nie należy on może do najprzyjemniejszych;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabieg robi się coraz popularniejszy w Polsce.A to dlatego,że wygląd stał się ważniejszy a medycyna estetyczna nie kojarzy się tylko z powiększaniem piersi.Dzięki takiemu blogowi wszystko idzie ku lepszemu w tej dziedzinie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem żywym przykładem tego, że karboksyterapia naprawdę potrafi zdziałać cuda. Stosowałam ją w zastępstwie liposukcji przez jakieś dwa miesiące i muszę przyznać, że seria zabiegów naprawdę wyraźnie wyszczupliła i ujędrniła moje najbardziej problematyczne partie ciała, do których zaliczyły się przede wszystkim uda i ramiona. Teraz wreszcie mogę napisać, że moje ciało jest gotowe na lato.

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION