8/31/2015

MĘŻCZYZNA W SALONIE - moje typy

Tak, drogie Panie! Mężczyźni też bywają w salonach, też o siebie dbają! Czasem przychodzą tylko na manicure, czasem proszą o depilację, a nawet wypełniają zmarszczki. Co ciekawe, można ustalić pewne typy panów, którzy pojawiają się u kosmetyczek, kosmetologów czy lekarzy dermatologii estetycznej. Stworzyłam dla Was taki mały katalog i jestem szalenie ciekawa, co Wy na ten temat sądzicie :) Zapraszam do lektury...


Mężczyźni czy też kobiety inaczej postrzegają, inaczej przetwarzają informacje, inaczej też myślą i zachowują się. Odpowiedzialne są za to hormony oraz uwarunkowanie mózgu. Kobiety zdecydowanie bardziej lubią "gadać", a mężczyźni stawiają bardziej na spokój, relaks czy też odpoczynek. Oczekują zabiegów, które przynoszą widoczny efekt. Ich skóra różni się też od naszej. Przede wszystkim ich warstwa naskórka jest o 20% grubsza. Posiadają większe pory, a skórę chroni grubsza warstwa rogowa. Mogę tu wymieniać i wymieniać, a nie o tym dzisiejszy post. Przejdźmy więc do specyfikacji.

zdj. grafika Google

Biznesmen - elegancki, zazwyczaj bardzo zadbany mężczyzna, który niewiele mówi podczas wizyty. Jeśli już, zadaje konkretne pytania i takiej też oczekuje odpowiedzi. W gabinecie poszukuje ciszy i spokoju, odpoczynku i dba o wszystko "co widać" . Jest to bardzo przyjemny klient, wymagający, ale też miło się z nim pracuje.

Sportowiec - zazwyczaj energiczny, dbający o ciało i zdrowie, a także zdrowo się odżywiający. Często pojawia się w salonie z konkretnym problemem, np. stopy. W zależności od wykonywanego sportu ma też pewne kryteria, które musi spełniać. Przykładem może być kulturysta, któremu zależy na dokładnie wydepilowanym ciele. Ten typ bywa ciężki do rozgryzienia, gdyż czasem nawet nie wiadomo po co przychodzi do salonu ;)

zdj. grafika Google

Macho - mężczyzna dobrze ubrany, pewny siebie, dbający o swój wygląd, może troszkę narcyz. Lubi sobie pogadać, często też chwali się tym czy tamtym. Do gabinetu przychodzi z pewnym przesłaniem: chce jeszcze lepiej wyglądać, chce się podobać kobietom, chce być bardziej atrakcyjny.

Luzak - oj tak, jak sama nazwa wskazuje bardzo wyluzowany o swobodnym stylu bycia. Często żartuje, stara się być w centrum zainteresowania i w ten sposób rozładowuje stres. Jak myślicie, czego szuka taki typ? Zdecydowanie wrażeń!!!!

Nastolatek - najczęściej przychodzi do salonu ze specyficznym problemem, przez który czuje się niedowartościowany czy też źle odbierany np. trądzik. Bywa skrępowany, ale też bardzo uprzejmy.

zdj. grafika Google

Senior - o tym typie można dużo napisać. Jest to miły i uprzejmy Pan, zawsze jest zadowolony i wszystko mu pasuje. Lubi opowiadać różne historie, bywa że dotyczą one jego życia, rodziny, wnuczków itd. Starsi mężczyźni najczęściej pojawiają się w salonie z powodu stóp, raczej rzadko na zabiegi. Jeśli są zadowoleni z obsługi często wracają i przynoszą np. czekoladki. Bywa też tak, że czują się samotni, a taki sposób jest dla nich czymś w rodzaju odskoczni.
 
Bez względu na typ mężczyźni mają specyficzny sposób zachowania na zabiegach:
- lubią znać przebieg zabiegu, stosowane sprzęty czy też kosmetyki
- zadają konkretne pytania, choć czasem (podglądając swoje kobiety) zadają też śmieszne pytania, które nijak mają się do zabiegu
- zdecydowanie bardziej niż kobieta cenią sobie dyskrecję
- praktycznie nigdy nie marudzą
- lubią zasypiać
- preferują szybkie zabiegi
- chcą być odpowiednio obsłużeni i oczekują profesjonalizmu

***

Czy istnieją jeszcze inne typy? Pewnie tak, więc jeśli macie takie doświadczenia chętnie poczytam. A jeśli czytają mnie Panowie i chcą dowiedzieć się czegoś więcej o swojej skórze, odpowiednich zabiegach czy też kosmetykach z wielką przyjemnością zrobię taki post :)

XOXO

6 komentarzy:

 1. Ja mojego męża próbuję namówić na pedicure, ale póki co jest jeszcze oporny. Narazie udało się go namówić na skarpetki złuszczające :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Spodobało mi się stwierdzenie, że lubią zasypiać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo mi się spodobał ten podział :D

  OdpowiedzUsuń
 4. ja jak swojemu T robię jakiś zabieg pielęgnacyjny typu maseczka, czy jakieś przemywanie twarzy to faktycznie jakby miał zaraz zasnąć :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehe to prawda - moja ciocia jest kosmetyczką i coraz częsciej pojawiają się u niej panowie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja córeczka poszukiwała gabinetu dla swojego męża. Postawiła na www.bote.pl i nie żałuje.

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION