9/08/2015

ZAWÓD: Kosmetolog!!!

Nie wiem, czy istnieją na świecie łatwe zawody. Być może! Jednak w każdym zawodzie potrzebna jest wiedza oraz odpowiednie doświadczenie. Nie zostaniemy prawnikiem bez aplikacji, nie zostaniemy lekarzem bez praktyki lekarskiej. Nie zostaniemy też kosmetologiem bez odpowiednich studiów itd. I właśnie dziś troszkę na ten temat. Czy to w sierpniu czy też we wrześniu dostaję wiele maili z pytaniami o mój zawód. W tym poście postanowiłam rozwiać Wasze wątpliwości. Czy mi się to uda? Decyzja i tak pozostanie Wasza ;)Na wstępie zaproszę Was do sprawdzenia filmiku, a jeśli nadal będzie Wam mało, tu znajdziecie potrzebne informacje.


Wybór szkoły:

1. Znajdź kilka szkół, które cieszą się dobrą opinią i posiadają kierunek KOSMETOLOGIA.
2. Sprawdź jakie specjalizacje na tym kierunku oferuje szkoła.
3. Sprawdź listę przedmiotów, które będą Cię obowiązywały na tym kierunku, ilość godzin praktyk studenckich poza uczelnią, wyposażenie pracowni kosmetycznych, marki kosmetyczne współpracujące z uczelnią.
4. Dowiedź się czy uczelnia organizuje dodatkowe szkolenia, kursy i warsztaty, a także czy przy podpisywaniu umowy gwarantuje Ci wyprawkę, w tym fartuch kosmetyczny na zajęcia.
5. Zapytaj o kadrę wykładowców, samorząd uczniowski, atmosferę panującą na uczelni.
6. Dowiedz się również, czy szkoła współpracuje z salonami, gdzie będziesz mógł/ mogła odbyć obowiązkowe praktyki.

Studia na kierunku KOSMETOLOGIA:

1. Kosmetologia to kierunek medyczny, a nie artystyczny itp. Będziesz uczyć się o człowieku, poznasz jego budowę, fizjologię, anatomię itd. Nie będzie łatwo!
2. Musisz liczyć się z tym, że na tym kierunku będzie dużo teorii, anatomia, genetyka, histologia, chemia, biochemia, biologia, fizykoterapia, dermatologia itp.
3. Dodatkowo, oprócz wykładów i ćwiczeń szkoła powinna zagwarantować Ci zajęcia praktyczne, na których poznasz zabiegi wykonywane w salonach i będziesz przyuczać się do pracy właśnie w gabinecie kosmetycznym.
4. Korzystaj z dodatkowych szkoleń, dzięki którym zdobędziesz certyfikaty, a w tym lepszą pracę!
5. Przy wyborze specjalizacji kieruj się swoimi zainteresowaniami. Dzięki temu praca w zawodzie kosmetologa może być dla Ciebie przyjemniejsza lub też otrzymasz dodatkowe kwalifikacje, które pomogą Ci w wykonywaniu upragnionej pracy.
6. Kosmetolog to nie tylko praca w salonie kosmetycznym. W zależności od profilu Twojej uczelni, a także nacisku jaki kładzie ona na wybrane przedmioty możesz szukać pracy przy produkcji kosmetyków, w technologii kosmetycznej, w świecie makijaży czy stylizacji, możesz być podologiem, możesz pracować w SPA lub współpracować ze sportowcami. Wybór jest duży i nie ogranicza Cię tylko i wyłącznie do podobnej kwalifikacji, czyli zawodu kosmetyczki!!!
7. Jeśli nie czujesz się na siłach z przedmiotami ścisłymi, jeśli nie lubisz chemii czy biologii, daj sobie na wstrzymanie. Studia to nie zabawa, egzaminy potrafią być ciężkie, a zdobyta wiedza jest Twoim obowiązkiem!!! Musisz być pewien/pewna, że nie boisz się pracy z ludźmi, że nie boisz się pracy na skórze ( ciele ) innego człowieka, że nie odrzuca Cię na widok krwi czy innych urazów. Zastanów się, przemyśl sobie moje rady i wtedy podejmij decyzję. Studiowanie kosmetologii może sprawić Ci wiele przyjemności, ale też trudności.

W filmiku ujęłam też kilka spraw dotyczących już pracy na stanowisku KOSMETOLOGA w salonie, gdzie oczywiście Was odsyłam. Mam nadzieję, że tych kilka kwestii będzie stanowiło pewne wytyczne i pomoże Wam w podjęciu tak ważnej decyzji dotyczącej Waszej przyszłości. Nie będę Was oszukiwać, że na 100% w tym zawodzie znajdziecie pracę, bo nigdy takiej pewności nie ma. Najważniejsze to robić to, co się kocha, lubi i sprawia nam przyjemność!

XOXO

14 komentarzy:

 1. Ciekawy post ;) a co do pracy to tak kazda czegos od nas wymaga i nie mozna miec pewnosci, ze po konkretnym kierunku ją dostaniemy. Pięknie wyglądasz. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myśle że tym postem pomożesz wielu dziewczynom, które się zastanawiają nas takimi studiami albo je zachęcisz :) świetnie napisane

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja kiedyś o tym myślałam, jednak nawał czarnej magii (chemii) i biologii ostatecznie wybiły mi to z głowy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dawna zastanawiam się nad tym kierunkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że o tym opowiadasz, bo wiele osób myśli, że kosmetologia to taki łatwy kierunek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wbrew pozorom to nie taki łatwy zawód ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czuję się dobrze z przedmiotami o których wspominasz typu: chemia, dlatego sobie odpuściłam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaluje ze jestem juz za stara bo chetnie poszlabym na ten kierunek studiów. Ciesze sie z twoich sukcesów Anitko . Pozdrawiam Arleta

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo interesuje mnie ten kierunek:D

  OdpowiedzUsuń
 10. Własnie filmik oglądam :) ja w tym roku wybieram się do studium (za stara już jestem na ponowne studiowanie), ale na kosmetykę... ciekawa jestem, czy mi się spodoba...:)

  OdpowiedzUsuń
 11. to trzeba lubić, ja wolę być na miejscu klientki :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam nadzieje, ze w przyszly roku zaczne sie uczyc na kosmetologii :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny wpis :) I pomyśleć, że nie tak dawno zastanawiałam się, czy jest sens podejmować się studiów na takim kierunku, a teraz już szukam gdzie kupić fartuchy laboratoryjne do własnego gabinetu odnowy biologicznej :) Coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać potrzebę zadbania o swoje zdrowie i urodę, wiec myślę, że takie studia mają ogromną przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 14. W dzisiejszych czasach kosmetologiem nie jest być łatwo. Wiele salonów jest zamkniętych, co przekłada się na mniejszą ilość pracy. Natomiast, gdy salon jest otwarty musimy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa bo klienci przychodzą różni. Z tego względu ja regularnie wymieniam odzież, w tym spodnie i fartuchy medyczne oraz dbam o dezynfekcję. Klienci widzą moje profesjonalne podejście i to doceniają :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION