4/22/2016

DOMOWA SONOFOREZA - wskazania, przeciwwskazania i cały zabieg

Jakiś czas temu opowiadałam Wam o domowej kawitacji, a teraz postanowiłam wspomnieć o sonoforezie.W obu zabiegach stosowane są fale ultradźwiękowe, choć same zabiegi różnią się działaniem i wykonaniem. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się tym razem, co to jest sonoforeza zapraszam do dalszej lektury posta ...

SONOFOREZA - zabieg polegający na wprowadzanie w głębsze warstwy skóry leków lub preparatów kosmetycznych przy użyciu energii ultradźwięków.

Zalety zabiegu: 
 • bezbolesny, nieinwazyjny, przyjemny, łatwość wprowadzania
 • rozszerza naczynia, polepsza ukrwienie tkanek
 • lek łatwiej dostaje się do skóry
 • wzmacnia działanie preparatu kosmetycznego przez lepsze i szybsze dostanie się substancji aktywnych wgłąb skóry
 • może uzupełniać peeling kawitacyjny lub inny zabieg na twarz
 • można wykonać go do każdego typu cery

Przeciwwskazania: 
 • ciąża 
 • nie stosujemy ultradźwięków u dzieci
 • nie wykonujemy sonoforezy w okolicach narządów płciowych, oczu, jamy brzusznej, serca oraz tarczycy
 • nie stosujemy u osób posiadających implanty elektryczne, metalowe, rozrusznik serca
 • nie robimy w stanach chorobowych, infekcjach, zapalenia i gorączce
 • przy zaburzeniach krzepnięcia krwi, zakrzepach i zapaleniach żył

Co jest ważne? 

Do wykonania sonoforezy stosujemy odpowiednie materiały sprzęgające, gdyż minimalna dawka powietrza nie przenosi ultradźwięków, a nawet je blokuje.
Korzystamy z materiałów obojętnych chemicznie, bez zapachu i nie wywołujących podrażnienia, np. woda, gliceryna, specjalne żele, olej parafinowy, żel agarowo -poliakrylamidowy.

Techniki wykonywania zabiegów: 

- nadźwiękawianie dynamiczne - metoda labilna - wykonanie głowicą ruchu okrężno postępującego trwającego ok. 2-3 sekund w polu zabiegowym

- nadźwiękawianie półdynamiczne - semistatyczne - przesuwanie głowicy nad małym, ograniczonym polem zabiegowym ( mało praktyczne i trzeba uważać by nie poparzyć )

Ile i jak często? 

Przyjmuje się wykonanie serii 6-10 zabiegów, raz / dwa razy w tygodniu

Jak robimy zabieg? 

Oczyszczamy skórę i ją tonizujemy. Aplikujemy preparat, a na niego substancję przewodzącą. Wykonujemy nadźwiękawianie bez pośpiech. Pozostałości substancji przewodzącej zmywamy, tonizujemy skórę i aplikujemy odpowiedni krem.

***

Sonoforeza to zabieg łatwy, ale może on urozmaicić Waszą pielęgnację domową, a Wy dodatkowo wspomożecie działanie kosmetyków. Nie musicie obawiać się powikłań, ale ważne jest stosowanie się do przeciwwskazań. Polecam zawsze skonsultować decyzję o zastosowaniu sonoforezy w domowym zaciszu z Waszym dermatologiem lub kosmetyczką / kosmetologiem!!! Osobiście polecam :)

XOXO


16 komentarzy:

 1. Pierwszy raz słysze o takim zabiegu i o tym ze mozna go wykonac w domu. :) chyba bede musiala kupic takie urzadzdenie mojej siostrze na urodziny, ona ma lekkie problemy z cera

  OdpowiedzUsuń
 2. Na milion procent to działa. W laboratorium wykorzystuję ultradźwięki do rozbijania niewidocznych dla oka cząsteczek, więc i tu będą efekty. :) W ogóle ultradźwięki i lasery są mega skuteczne i lepiej na kremie przyoszczędzić i pójść na zabieg gdzieś albo tak jak tutaj zrobić zabieg w domu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. przeciwskazania: ciąża i dzieci... serio? czytasz co piszesz w ogóle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że czytam co piszę, a Ty jako anonimowy znawca pewnie zaraz mi napiszesz, że nie ma żadnych przeciwwskazań by stosować ultradźwięki u kobiet w ciąży, a tym bardziej u dzieci, które jeszcze rosną?!?! Ciekawe!!!!!

   Usuń
 4. Cos fajnego ale nie dla mnie znowubprzez krew.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są inne fajne zabiegi, które można wykonać bez obaw o ten problem ;)

   Usuń
 5. kochana mam pytanie troche nie na temat, w jednym z filmow powiedzialas ze owszem na blogu mozna zarobic ale czy prowadzac np bloga gdzie wrzuca sie np same zdjecie (np blog typowo modowy) tez mozna zarobic ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jest to blog modowy to oczywiście, natomiast przy blogach urodowych wrzucanie samych zdjęć bez tekstu według mnie nie ma najmniejszego sensu!

   Usuń
 6. słyszałam o tym zabiegu ale jakoś boje się takich rzeczy :D wole maski, peelingi nakładane łapkami :D ewentualnie szczoteczką :D

  OdpowiedzUsuń
 7. lubię ultradźwięki w pielęgnacji zwłaszcza domowej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie kosmetyki polecasz do tego zakiegu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam pytanie. Czy każdym urządzeniem do peelingu kawitacyjnego można wykonać zabieg sonoforezy czy potrzebna jest specjalną opcja? Zamówiłam takie urządzenie i niestety piszą tylko o oczyszczaniu poprzez peeling. Będę wdzięczna za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION