4/06/2016

JAK ZACHOWAĆ ŚWIEŻOŚĆ TULIPANÓW!!!

Sezon na tulipany w pełni. Wy już doskonale wiecie, że uwielbiam cięte, świeże kwiaty w domu i staram się by bez względu na porę roku było ich wokół mnie pełno. Dlatego też postanowiłam przyjść dziś do Was z małą poradą. Ile razy kupiliście piękny bukiet, a na drugi dzień kwiaty zaczęły Wam opadać? Ile razy stwierdziliście, że sprzedano Wam stare kwiaty i wyrzuciliście pieniądze w błoto? Jest na to sposób! Jaki? Koniecznie sprawdźcie w dalszej części posta ...1. Zanim jeszcze wstawicie kwiaty do wody, wykonajcie ukośne cięcie na końcówce łodygi.
2. Kolejny krok to oczywiście wstawienie kwiatów do wody, która powinna być letnia ( nie za zimna, nie za ciepła ). Możecie dodatkowo wsypać łyżeczkę białego cukru, ale w przypadku tulipanów jest to zbędny zabieg.
3. Teraz będzie Wam potrzebna szpilka, którą przebijacie łodyżkę na wylot na wysokości ok. 2,5 cm poniżej kwiatu. Dzięki temu Wasze tulipany nie będą wywijały się w dół, za to długo utrzymywały w pionowej pozycji.
4. Pamiętajcie o regularnej zmianie wody, najlepiej codziennie lub co drugi dzień.
5. Nie ustawiajcie również kwiatów w mocno nasłonecznionym miejscu, bo mogą szybciej stracić kolor.

***

Proste? No jasne! Jeśli będziecie pamiętać o tych kilku prostych zasadach Wasze tulipany będą stały bardzo długo w wazonie, a Wy będziecie cieszyć się ich urokiem.
Koniecznie dajcie znać, czy wypróbowaliście ten sposób :)

XOXO

3 komentarze:

  1. U mnie też cukier nie działa na tulipany ;) Najważniejsze, to je podcinać pod skosem ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje zazwyczaj stoją 7 dni ;) a szpilke pod każdym kwiatem?

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION