4/01/2016

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA EAU THERMALE AVENE 2016 - relacja z konferencji

22 marca 2016, czyli na dzień przed moim wylotem do Włoch spędziłam wieczór w warszawskim klubie Endorfina poznając nową linię produktów przeciwsłonecznych marki AVENE. Data tego wydarzenia nie została wybrana przypadkowo! Konferencja została zorganizowana w Międzynarodowy Dzień Wody w celu podkreślenia fundamentalnego znaczenia wody termalnej w produktach AVENE. Jeśli chcecie dowiedzieć co nowego w świecie dermokosmetyków, a także co działo się tego wieczoru, zapraszam do dalszej części posta ...
Ochrona przeciwsłoneczna w dużym stopniu determinuje piękno, a przede wszystkim zdrowie skóry. Dermokosmetyki przeciwsłoneczne Eau Thermale AVENE skutecznie zabezpieczają przed szerokim spektrum promieniowania UVA i UVB, są fotostabilne i wodoodporne, a także doskonałe pod kątem kosmetycznym: nie pozostawiają na skórze białego filmu, nie są lepkie i szybko się wchłaniają.


Dzięki opatentowanemu kompleksowi SUNSITIVE PROTECTION dermokosmetyki gwarantują bardzo szerokie spektrum ochrony skóry i DNA komórkowego, przed promieniowaniem UVA i UVB oraz szkodliwym działaniem wolnych rodników. Minimalna ilość i stężenie filtrów chemicznych determinuje doskonałą tolerancję, nawet przez skórę bardzo wrażliwą. Nowatorskie badanie przeprowadzone w partnerskiej współpracy z King’s College London potwierdziło, że dermokosmetyki SPF 50+ Eau Thermale AVENE oparte o opatentowany kompleks fotoochronny SUNSITIVE PROTECTION zapewniają skuteczną ochronę DNA komórkowego w ponad 90%.


Przeprowadzone badania potwierdzają również, że formuły produktów przeciwsłonecznych Eau Thermale AVENE nie wpływają negatywnie na ekosystem wód. Nie mają w składzie filtrów rozpuszczalnych w wodzie, mogących oddziaływać na bioróżnorodność środowiska morskiego, posiadają ograniczoną do koniecznego minimum, ilość i stężenie filtrów chemicznych oraz pozbawione są nieulegających biodegradacji silikonów.W świat marki wprowadzili zaproszonych gości : Philippe Coudiere - Dyrektor Generalny Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska oraz Hala Halabi - Group Product Manager Eau Thermale AVENE. Gościem specjalnym konferencji była doktor Joanna Czuwara, która przedstawiła zagrożenia związane ze szkodliwym promieniowaniem UV oraz badania kliniczne potwierdzające skuteczność dermokosmetyków Eau Thermalne AVENE, w zakresie ochrony DNA komórkowego przed uszkodzeniami powodowanymi słońcem.


Na konferencji nie zabrakło również nas, blogerów kosmetycznych w jak zawsze licznym gronie. 

***

Wiosna już do nas zawitała i czas najwyższy pomyśleć o dobrej ochronie przeciwsłonecznej. A jeśli dbacie o siebie, chcecie cieszyć się piękną i zdrową skórą nie ma nic lepszego, jak dobrze dobrane i skuteczne kosmetyki. Ja polecam AVENE, markę która sprawdza się u mnie już od wielu lat. A Ty, na co stawiasz???

XOXO

4 komentarze:

  1. Miałam w ubiegłym roku krem przeciwsłoneczny SPF 50+ Avene i był naprawdę super - ideał :) I najważniejsze, że nie uczulał i nie wałkował się pod makijażem. Woda termalna ich też jest niezła. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podoba mi się polecany przez Ciebie produkt. :-) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Super :) szkoda tylko, że tak mało zdjęć :) marka ciekawa :) trzeba się jej bardziej przyjrzeć :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION