10/26/2016

KWASY AHA/BHA W POŁĄCZENIU Z RETINOLEM I WITAMINĄ C, czyli skutecznie odmładzamy skórę

Wiele z Was szuka skutecznych metod odmładzania skóry. Bardzo często pytacie mnie też o działanie kwasów, ich zastosowanie czy nowości w tej dziedzinie. I właśnie dlatego dzisiejszy post dedykuję tym osobom, które szukają odpowiedzi, lubią nowości i mają ochotę działać dla dobra swojej skóry i pięknego wyglądu.

Na to, jak wygląda i będzie wyglądać w przyszłości nasza skóra ma wpływ wiele czynników. Zarówno tych zewnętrznych jak i wewnętrznych. Utrata jędrności, zmarszczki, przebarwienia czy nierówna tekstura skóry to nie wszystko. Dołóżmy jeszcze choroby skórne czy procesy zachodzące z wiekiem. Co robić? Jak działać? Jakie są skuteczne metody anty-aging?

Najbardziej skuteczne składniki aktywne, których działanie udowodniono poprzez wiele badań klinicznych to retinol, witamina C oraz kwasy owocowe. Wyobraźcie sobie, że można je ze sobą połączyć, aby jeszcze lepiej odmładzać i poprawiać stan skóry!!!

Na rynku kosmetycznym pojawiła się linia HL Alpha - Beta With Retinol (ABR), którą oparto na wysokiej jakości składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Połączono kwasy AHA/BHA, retinol, witaminę C i zieloną herbatę w celu zadziałania na skórę tłustą i trądzikową, naczynkową i suchą, a także wrażliwą i dojrzałą.

Co ciekawe, kwasy owocowe otrzymano z borówki amerykańskiej, trzciny cukrowej, klonu cukrowego, cytryny i pomarańczy. Ale to nie wszystko! Do mieszaniny kwasów: glikolowego, mlekowego, cytrynowego, winowego i jabłkowego dodano kwas salicylowy, który dociera jeszcze głębiej w warstwy skóry.

Połączenie kwasów owocowych z retinolem i innymi składnikami aktywnymi poprawia krążenie krwi, przyspiesza odnowę naskórka, stymuluje tworzenie nowych komórek i produkcję kolagenu, ale i dostarcza tlen do skóry oraz wspomaga naturalne mechanizmy gojenia się cery. Z kolei witamina C, witamina A i zielona herbata to silne przeciwutleniacze i stymulatory regeneracji. Takie połączenie składników aktywnych oraz kwasów pozwala na ich lepszą wchłanialność.


Wiem, że zapytacie mnie jak wygląda zabieg przy użyciu owych kwasów: 

1. Na początek wykonuje się standardowe oczyszczenie skóry ( ABR RESTORING SOAP )
2. Następnie przygotowuje się skórę do zabiegu przez zastosowanie dwóch preparatów ( ABR PREPPING LOTION i WHITE PEEL ).
3. Za pomocą pędzla nanosi się peeling na 10 minut. Nie wymaga on neutralizacji.
4. Mieszankę kwasów zmywa się wodą i aplikuje maskę ( ABR BRIGHTENING MASK ) na 15 minut.
5. Po zmyciu maski należy nałożyć silnie aktywny krem, który przyspiesza odnowę skóry ( ABR RESTORING ).
6. Zaleca się stosowanie wysokich filtrów, należy unikać słońca!

Marka HL Professional Skincare oferuje także peelingi do użytku domowego, preparaty pielęgnacyjne oraz kremy CC!!! 


Według mnie połączenie jest bardzo ciekawe i może też fantastycznie wpłynąć na naszą skórę. Warto rozejrzeć się, jakie salony oferują takie zabiegi lub też skorzystać ze szkoleń, które oferuje marka. Po więcej informacji odsyłam Was na stronę http://hl-labs.pl/ Polecam sprawdzić!

XOXO

3 komentarze:

  1. Brzmi jak zmasowany witaminowy atak na skórę :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy i bardzo pomocny wpis ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam, Przez jaki czas trzeba unikać słońca po takich zabiegach?

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION