11/04/2016

8 FILMÓW NA JESIENNE WIECZORY

Jesienne wieczory to idealny czas na nadrobienie zaległości filmowych. Dlatego też właśnie dziś chcę Wam polecić kilka dobrych ekranizacji / filmów, które jakiś czas temu pojawiły się w kinach, a dziś znajdziecie je już w sieci. Jeśli macie ochotę sprawdzić, jakie tytuły zaistniały się na tej liście serdecznie zapraszam do sprawdzenia dalszej części posta ...


Agent CIA Bill Pope (Ryan Reynolds) wpada w zasadzkę podczas realizacji niezwykle ważnej misji. W rezultacie znajduje się stanie śmierci klinicznej, bez szansy na przeżycie. Jego przełożony - dyrektor CIA Quaker Wells (Gary Oldman) - robi wszystko, by uzyskać dostęp do kluczowych informacji, które posiada jedynie Pope. Na drodze eksperymentalnej operacji przeprowadzonej przez doktora Franksa (Tommy Lee Jones) wspomnienia agenta zostają wszczepione zwyrodniałemu skazańcowi, Jericho Stewartowi (Kevin Costner). Kontrowersyjny zabieg wpływa na osobowość kryminalisty, który zaczyna czuć i przejawiać zdolność do empatii.Mike Regan (Pierce Brosnan) jest człowiekiem sukcesu - szefuje gigantycznej firmie, ma kochającą żonę, piękną 17-letnią córkę i żyje w luksusowym domu naszpikowanym najnowocześniejszą technologią. Pewnego dnia prosi o przysługę nieco tajemniczego informatyka pracującego od niedawna w jego filmie – Eda. Z pozoru nieśmiały chłopak, powoli odkrywa jednak swoje prawdziwe oblicze. Kiedy Mike zakazuje natarczywemu Edowi kontaktów z jego córką, ten wykorzystuje swoją doskonałą znajomość nowoczesnej technologii, aby zniszczyć życie biznesmena. Nie znając dnia ani godziny kolejnego ataku, Mike podejmuje nierówną walkę z nieobliczalnym psychopatą. Postanawia nie cofnąć się przed niczym, aby ocalić swoją rodzinę.

Prawie dwie dekady temu błyskotliwy młody żołnierz zgłosił się na ochotnika do eksperymentalnego programu specjalnego, po tym gdy dowiedział się, że terroryści zabili jego ojca. Wiedział, że tylko w ten sposób będzie mógł pomścić jego śmierć. Obiecano mu, że przysłuży się w ten sposób bezpieczeństwu kraju i nabierze niezwykłych umiejętności. Kiedy Bourne postanowił zakończyć grę, w jaką grali jego twórcy, ci starali się go usunąć i odebrali mu jedyną kobietę, którą kiedykolwiek kochał. Udało mu się zemścić, poznał swoją prawdziwą tożsamość, odczuł pozorny spokój i postanowił zniknąć. Na zawsze. Taką w każdym razie miał nadzieję. Ale kiedy zostaje aktywowany nowy program, tym razem opracowany jako globalny, nie taki, jaki znał Bourne z czasów działań supermocarstw, gdy był włączony w działania agenturalne, Bourne zostaje wyciągnięty z ukrycia i znajduje się w centrum czegoś, czemu jeszcze nigdy nie stawiał czoła. 


Jak dobrze być złym… Zebrać drużynę złożoną z najbardziej niebezpiecznych pojmanych superprzestępców. Następnie przekazać im najpotężniejszą broń, jaką dysponuje rząd. Wreszcie wysłać ich na misję, której celem jest pokonanie tajemniczego, nieprzeniknionego bytu. Amanda Waller, oficer amerykańskiego wywiadu, doszła do wniosku, że do takiego zadania nada się jedynie zbieranina łotrów, którzy nie mają absolutnie nic do stracenia. Co zrobi Legion Samobójców, gdy jego członkowie zorientują się, że nie zostali wybrani dlatego, iż mają szansę wygrać, ale dlatego, że nikt nie będzie ich żałował, gdy poniosą klęskę? Czy dadzą z siebie wszystko, choćby mieli zginąć, czy będą walczyć o własne przetrwanie?


Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów.


Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które stały się zarzewiem ogólnoświatowego kryzysu 2007-2010. Zadziwiające, jak zaledwie kilku mężczyzn - poprzez spekulacje, malwersacje, balansowanie na granicy prawa - doprowadziło do gigantycznej zapaści gospodarczo-ekonomicznej właściwie w każdym zakątku globu. Sensacyjne kulisy wydarzeń, które wpłynęły na każdego z nas.
Robert Zemeckis, twórca "Forresta Gumpa" i "Cast Away: poza światem", zabiera nas w świat magii, przedstawiając historię Philippe'a Petita, francuskiego artysty-linoskoczka, który w 1974 r. w spektakularny sposób, bez jakichkolwiek zabezpieczeń, przeszedł po  stalowej linie rozpostartej między nowojorskimi wieżami World Trade Center. Podniebny spacer trwał 45 minut. Drobna sylwetka ubranego na czarno mężczyzny stała się symbolem, a wyczyn przyniósł mu międzynarodowy rozgłos i zapewnił miejsce w historii (nikomu nie udało się tego powtórzyć). Współcześni ocenili dokonanie Petita jako romantyczny gest skierowany przeciw wyrachowanemu światu korporacji zajmujących biura World Trade Center.


Louisa "Lou" Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga...Kochani, tak przedstawiają się moje propozycje. Za jakiś czas znów zrobię listę ciekawych filmów, które warto zobaczyć podczas jesiennych, a być może już zimowych wieczorów. Dajcie znać, czy oglądaliście któryś z wyżej wymienionych. Chętnie sprawdzę Wasze propozycję.

XOXO

13 komentarzy:

 1. Znam Criminal i jakoś mnie nie porwał, Legion Samobójców zbyt przereklamowany, spodziewałam się czegoś lepszego, Zanim się pojawiłeś piękny ♥,Bourna i Mechanika muszę obejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. słyszałam o 3, ale nie widziałam ani jednego :(

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zanim się pojawiłeś" wspaniały film ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzy ostatnie widziałam. Może nadrobię resztę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "zanim sie pojawiłeś" mam książkę i zamierzam przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Legion Samobójców" całkiem niezły :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam tylko Bourna, świetna seria filmów :)

  OdpowiedzUsuń
 8. The Big Short - petarda, pokazuje co się dzieje na świecie i co jest ukrywane przez polityką oraz kościół

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciche Miejsce 2 - Kozacki film, w którym przez większość filmu jest cisza.. ale taka cisza, która budzi niepokój, ponieważ każdy dźwięk wybudza potwory gotowe zabić ludzi przebywających na planecie :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Big short świetny film o tym czemu był kryzys w 2008 roku , świetna gra aktorska. Ale oprócz tych filmów jakie wymieniłaś jak najbardziej mogę polecić filmy marvela ( tak naprawdę każdy film jest świetny ) tutaj podsyłam zestawienie do rankingu https://pinbook.pl/ranking/akcja

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobrym filmem jest też 365 dni. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetnie napisany artykuł. Jak dla mnie bomba.

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION