3/12/2020

NOWINKI KOSMETYCZNE - KOLAGEN LIPOSOMALNY

Czas na kosmetyczne nowinki na moim blogu. O kolagenie słyszał już każdy. Teorii na temat jego działania jest wiele. Jedni twierdzą, że zastosowanie go w kosmetykach nic nie daje. Inni, że kolagen do picia to ściema. A jeszcze inni, że najlepiej sięgać po niego w medycynie estetycznej. Prawda jest taka, iż kosmetyka idzie do przodu, a producenci cały czas szukają nowych rozwiązań. I właśnie dziś mam dla Was kolejnego news'a. Tym razem dowiecie się, czym jest kolagen liposomalny? O co tutaj chodzi i czy mamy jakieś nowe rozwiązanie dla tej substancji? 


👉🏻 Czym jest kolagen? 

Jeśli jeszcze nie wiecie, kolagen to strukturalne białko, które buduje naszą skórę od wewnątrz. Z wiekiem zaczyna zanikać i warto pomyśleć o sposobie jego dostarczania. Niestety z uwagi na swoją dużą cząsteczkę w kosmetykach ma ograniczone działanie. Dlaczego więc producenci kosmetyków po niego sięgają? A właśnie dlatego, że tworzy on na skórze tzw. film, który optycznie niweluje zmarszczki i sprawia, że skóra jest wygładzona. By jednak pełnił funkcję przeciwzmarszczkową i odbudowującą należy wprowadzić go do skóry najlepiej za pomocą iniekcji. 

👉🏻 Nowe rozwiązanie dla przenikania kolagenu! 

Co się okazuje z pomocą przychodzi fragmentacja łańcucha białka kolagenowego, który pochodzi ze skór rybich i podział jego na cząsteczki o krótszych łańcuchach. Dodatkowo należy zamknąć je  w  liposomach, a jak zapewne wiecie to właśnie liposomy są jednymi z powszechnie stosowanych nośników substancji aktywnych. Zwróćcie uwagę, iż otoczka liposomu ma prawie identyczną budowę jak skóra. Składa się ona z dwuwarstwy lipidowej stanowiącej transporter dla kolagenu. Co ciekawe warstwa fosfolipidowa wbudowuje się w komórki skóry, a następnie zawarte w takim liposomie substancje aktywne przenoszą się w miejsce swojego docelowego działania. 

👉🏻 Gdzie znajdziemy taki kolagen liposomalny? 

Otóż Moim Drodzy! Liposomal Collagen Complex - to właśnie tutaj połączono naturalne peptydy i aminokwasy kolagenu rybiego i zamknięto je w liposomach pokonujących barierę naskórkową. Dzięki temu kolagen dostaje się do głębszych warstw naszej skóry i ma szansę działać przeciwzmarszczkowo, zagęszczać strukturę skóry, inicjować procesy naprawcze. 

Przeszukałam dla Was internet i podaję Wam linki, gdzie możecie zamówić sobie kosmetyki zawierające właśnie taki kolagen liposomalny: 

Jestem ciekawa co Wy na to? Stosujecie kosmetyki z kolagenem? A może macie ochotę wypróbować właśnie taką liposomalną wersję? 

XOXO

COCO COLLECTION - o mnie

Cześć, mam na imię Anita i oprowadzę Cię po świecie kosmetyków. 
Z zawodu jestem kosmetologiem i od dawna interesuję się skórą, dobrze dobraną pielęgnacją, ale też kosmetykami. Lubię testować nowości i sprawdzać ile z obietnic producenta rzeczywiście jest prawdą. 
Na moim blogu znajdziesz nie tylko recenzje i opinie o kosmetykach. Jest tutaj znacznie więcej: 
Czy Wiesz - kategoria dotycząca wielu ciekawostek z dziedziny kosmetyki oraz kosmetologii. 
Porady - jako kosmetolog radzę w doborze odpowiednich kosmetyków, jakie kroki w pielęgnacji wykonywać, ale też jakie skuteczne zabiegi stosować. 
Prywatnie - ciekawostki z życia blogerki. 


Jeśli jeszcze Ci mało koniecznie sprawdź mój Instagram oraz kanał na You Tube - COCO COLLECTION

2 komentarze:

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION