3/16/2016

PODCZERWIEŃ W KOSMETOLOGII!

Jak w kosmetologii wykorzystuje się światło? Czy ma ono wpływ na wygląd naszej skóry? O co chodzi z tą podczerwienią? Pewnie większość z Was zada teraz te pytania i będzie oczekiwać na nie odpowiedzi. I właśnie w dzisiejszym poście postaram się Was przekonać, jak ważną rolę odgrywa energia. Energia, czyli między innymi światło. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do dalszej części ...


No cóż, nie będę przed Wami ukrywać, że kiedy świeci słońce mamy lepszy nastrój i większą ochotę do działania. O tym wie chyba każdy. Owszem, możemy bez niego żyć, ale tylko pod ziemią czy w kosmosie. Istnieje jednak pewien zakres promieniowania, który jest niezbędny do życia. Mowa oczywiście o bliskiej podczerwieni, na granicy światła widzialnego, czyli częstotliwości najlepiej absorbowanej przez ludzi organizm. Takie promieniowanie zostało wykorzystane w większości urządzeń kosmetycznych, które emitują światło ( lasery, diody LED ).

 zdj. grafika Google

Co ciekawe, w stanie harmonii energetycznej w ciele panuje równowaga. Gdy ją zaburzymy, energia przesuwa się w jedną stronę, światło wyrównuje ciepło i poprawia mikrokrążenie. Tak więc, kiedy organizm wpada w stres, musi sobie z tym jakoś radzić. Oczywiście, w stanie relaksu cała nasza krew krąży równomiernie, natomiast podczas stresu naczynia krwionośne się zaciskają. Z kolei kiedy zbyt długo żyjemy w stresie i on wreszcie mija, często zaczynamy chorować. Przedłużające się napięcie nerwowe powoduje zaburzenia krążenia krwi i limfy. W rezultacie zaburza się również oczyszczanie. Później pojawiają się zmarszczki, napięcia mięśniowe, zaburzenia hormonalne itd. Co więc możemy zrobić, by tego uniknąć? Pomyślmy o zastosowaniu światła.

 zdj. grafika Google

W kosmetologii często stosuje się silne bodźce, by wywołać zapalenie ( na tej zasadzie działają między innymi lasery ). Jest to jednak działanie miejscowe, które nie poprawia krążenia w całym ciele. Natomiast już w rehabilitacji stosuje się mniejsze dawki światła LED. Dzięki odpowiedniej częstotliwości światła możemy lepiej rozwibrować płytki krwi, a co za tym idzie, krew stanie się mniej lepka, mniej gęsta i zacznie też lepiej płynąć. Takie naświetlenie spowoduje, że ciepło w ciele będzie się lepiej rozkładać. A jakie działanie ma takie światło na skórę?

 zdj. grafika Google

Dzięki zastosowaniu światła LED skóra staje się bardziej promienna i lepiej ukrwiona. Jeśli jeszcze dodamy tu zabiegi kosmetyczne, rezultaty mogą być spektakularne. Skóra będzie zrelaksowana i lepiej zregenerowana, ale również i my sami. Dobrym zastosowaniem jest również skorzystanie ze światła LED po wysiłku fizycznym, czy też w celu niwelacji zespołu przewlekłego zmęczenia.

Sami widzicie, że światło może nas chronić, ale i nam pomagać. W dzisiejszych czas stres jest nieodzownym składnikiem naszego życia. Istnieją jednak możliwości pozwalające nam z nim walczyć. I właśnie tu pojawia się podczerwień, która jest w stanie przywrócić nam równowagę, harmonię czy też dobre samopoczucie. Będziemy zdrowsi i piękniejsi. Dlaczego więc nie skorzystać?

XOXO

źródło: "Podczerwień w kosmetologii", LNE 1/2016, str.52

1 komentarz:

  1. lubię podczerwień, ale nie przepadam za tym światłem migającym :D wkurza mnie ;)

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION