11/26/2018

TRĄDZIK DOROSŁYCH - DEMAKIJAŻ TWARZY KROK PO KROKU.

Czas na kolejny post dotyczący trądziku dorosłych. Tym razem przechodzimy już do porad praktycznych i zaczynamy od najważniejszej czynności w codziennej pielęgnacji, czyli od prawidłowo wykonanego demakijażu. Krok po kroku podpowiem Wam jak go wykonać, ale też jakie kosmetyki używać. W dzisiejszym poście znajdziecie także listę linków do godnych uwagi preparatów. No to co, zaczynamy?
Demakijaż twarzy krok po kroku! 

Zaczynamy od usunięcia pierwszej warstwy makijażu oraz zanieczyszczeń. Na początek oczy, następnie usta, a później twarz i szyja. Nie spieszcie się. Czas działa na Waszą korzyść i im dokładniej wykonacie demakijaż tym lepiej. Ważne by nie pocierać zbyt mocno skóry!!! 

Do usunięcia makijażu z okolicy oczu oraz ust możecie zastosować tłusty balsam lub delikatny olejek, ale już w oczyszczaniu skóry twarzy i szyi musi to być produkt nieolejowy, czyli taki który nie będzie miał tłustej konsystencji i olejów lub parafiny w składzie. Najlepiej sprawdzi się delikatny, nawilżający płyn lub żel micelarny. 

Vis Plantis - https://bit.ly/2QgFY6p

Kolejnym ważnym krokiem jest domycie skóry i w tym celu stosujemy delikatny produkt myjący w postaci pianki lub żelu oraz przegotowaną letnią wodę. Jeśli wcześniej zastosowaliście płyn / żel micelarny nie możecie pominąć tego kroku!!! Niestety nawet jeśli macie wrażenie, że wacik jest czysty to i tak pozostawiacie na skórze micele, a one nie tylko mogą przesuszyć skórę, ale też sprawić, że w związku z tym przesuszeniem skóra zacznie produkować zwiększoną ilość sebum. Dlatego też użycie wody i produktu myjącego to obowiązek. Uwaga, przegotowana woda jest delikatniejsza dla skóry. Pozbywacie się też drażniących związków podczas wrzenia. Do osuszania skóry stosujcie jednorazowe ręczniki. Mogą one być bawełniane lub papierowe. 

Bandi żel - https://bit.ly/2A2pBS8
Fridge by Yde żel - https://bit.ly/2SbwIxU
Nuxe pianka - https://bit.ly/2LziTJT
Caudalie pianka - https://bit.ly/2FFUhO6
Avene krem myjący - https://bit.ly/2DIULjW
Pharmaceris żel - https://bit.ly/2KwSp91
Dermalogica balsam - https://bit.ly/2Aj7tlO

Tonizacja

Czas na tonizację, czyli na podstawowe codzienne zakończenie demakijażu. Tonik wyreguluje pH skóry, dodatkowo ukoi i nawilży. Możecie zastąpić go również hydrolatem. Pamiętajcie, by sam tonik był jak najbardziej łagodny dla skóry i nie miał w składzie alkoholu! 

Paulas Choice tonic - https://bit.ly/2FFVyom
Creamy hydrolat lawendowy - https://bit.ly/2zoAXz8
Creamy hydrolat różany - https://bit.ly/2SgN08X
Bioline hydrolat - https://bit.ly/2r0Iq2Q
Fridge by Yde woda różana - https://bit.ly/2BuqzYf
Clochee - https://bit.ly/2FGC6rm
Dermalogica mgiełka - https://bit.ly/2TH62qm

Tak powinien wyglądać prawidłowo wykonany demakijaż krok po kroku. Pierwsze oczyszczenie skóry, mycie skóry z wodą i tonizacja. Podałam Wam również linki do świetnych i godnych polecenia preparatów, ale będę je aktualizować na bieżąco. W następnych częściach opowiem Wam o pielęgnacji porannej, wieczornej oraz dodatkowej. Będzie też seria dotycząca zabiegów. Mam nadzieję, że znajdziecie dla siebie coś ciekawego ;) 

XOXO

2 komentarze:

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION