1/11/2019

REGENERACJA I ODBUDOWA SKÓRY - JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ NA PRZYJŚCIE WIOSNY?

Dziś kontynuacja ostatniego posta dotyczącego wspólnych przygotowań do wiosny. Oczyszczanie i peelingi mamy już zaliczone, teraz warto pomyśleć o odbudowie i regeneracji. Ten post powinien Wam się przydać, jeśli właśnie jesteście na etapie różnego rodzaju kuracji. Poza tym zima nas nie opuszcza, więc kroki o których dziś Wam opowiem sprawdzą się także w codziennej pielęgnacji i ochronie skóry. Jesteście gotowi? Odbudowa skóry? O co chodzi? 

Można by rzec, iż jest to podstawa w każdej pielęgnacji. Dwa najważniejsze kroki - oczyszczanie oraz regeneracja. I tutaj mowa nie tylko o złuszczaniu warstwy rogowej naskórka, ale też o nawilżaniu głębszych warstw skóry, normalizacji gruczołu łojowego, jak i przywróceniu fizjologii skóry i odbudowie jej bariery ochronnej. 

Co to jest płaszcz hydrolipidowy? 

Skóra pełni bardzo ważne dla nas funkcje. Między innymi chroni cały nasz organizm przez czynnikami zewnętrznymi. Ale jest też coś, co chroni naszą skórę. Jest to właśnie płaszcz hydrolipidowy. Zabezpiecza ją przed drobnoustrojami i grzybami. Działa niczym naturalny krem, bo zapobiega utracie wody, ale i natłuszcza. Niestety prawda jest taka, że większość z nas ma uszkodzony płaszcz hydrolipidowy, a to za sprawą złej pielęgnacji czy też źle dobranych kosmetyków lub przeprowadzanych zabiegów. I tutaj wkracza odbudowa jako pierwszy krok do regeneracji. 

Od czego zacząć? 

Odpowiednie oczyszczanie. Codzienne, wieczorne usuwanie makijażu, łoju, potu, kurzu, zanieczyszczeń z powietrza + złuszczanie martwego naskórka. Warto zainwestować w dobre preparaty oczyszczające. Zwracamy uwagę na skład, w którym powinny znaleźć się substancje powierzchniowo - czynne, delikatne związki myjące i pieniące. Nie można zapomnieć o wodzie, która spłukuje mieszaninę i dodatkowo oczyszcza. Polecam Wam stosowanie przegotowanej letniej wody. Działa delikatniej na skórę. Preparaty oczyszczające zawsze dobieramy w zależności od rodzaju naszej cery. Nie możecie też zapomnieć o toniku! 

Co dalej?

Kosmetyk bazowy dobrany do typu skóry. W przypadku cery tłustej powinien to być preparat normujący pracę gruczołów łojowych, ale nie można też zapominać o nawilżaniu. Zawracamy uwagę na takie substancje w składzie jak: witamina A i jej pochodne, witaminy z grupy B, witamina PP, witamina E, siarka, kwas azelainowy, kwas salicylowy, czy też glikolowy. Unikamy alkoholu oraz olejów, wazeliny, wosków jak i talku. 

Jeśli chodzi o skórę suchą to tutaj stawiamy na preparaty zawierające w składzie emolienty ( skwalen, woski, lecytyna, fosfolipidy, ceramidy, sterole ), kwas hialuronowy, aloes, aminokwasy, prowitaminę B5, mocznik, niacynę, witaminy A, C, E. 

Warto pomyśleć o produktach probiotycznych, które również wspaniale działają na skórę i odbudowę jej warstwy ochronnej. Pamiętajcie, że poziom nawilżenia skóry zależy od jej zdolności do zatrzymania wody, zachowania równowagi między dostarczaniem i odparowywaniem wody, ale też od odpowiedniego przepływu płynu przez warstwę rogową. Im większy niedobór wody w żywych warstwach naskórka tym mocniejsze zahamowanie odnowy tkanek. Komórek powstaje i dojrzewa znacznie mniej, a takie zaburzenia odbijają się na wyglądzie skóry. Staje się ona szara, szorstka, łuszcząca. Dlatego tak ważne jest w przypadku każdego typu skóry zadbanie o naturalny płaszcz hydrolipidowy. W im lepszym będzie on stanie tym piękniej będzie wyglądała Wasza skóra. 

Czy mogę zrobić coś jeszcze? 

Owszem! Warto zadbać o styl życia. Unikamy zbyt wysokich, ale i zbyt niskich temperatur, suchego powietrza w pomieszczeniach, promieniowania UV ( obowiązkowe filtry przez cały rok ), jak i zbyt agresywnych preparatów pielęgnujących. Jeśli jesteśmy w trakcie kuracji podpytajmy kosmetyczkę / kosmetologa lub lekarza jak zabezpieczyć skórę i jakie preparaty stosować, by wzmocnić płaszcz ochronny. Badajmy się! Wyregulujmy poziom hormonów. Pomyślmy o wprowadzeniu zdrowiej diety. 

Teraz już znacie dwa podstowawowe kroki, które przygotują Waszą skórę na przyjście wiosny. Podsumujmy - prawidłowe oczyszczanie skóry, regularne peelingi, kosmetyki bazowe. W kolejnych postach dowiecie się co jeszcze warto zrobić, po jakie preparaty sięgnąć czy też zabiegi. Podziałamy także na skórę ciała, włosy i opowiem Wam o fajnych suplementach. 

XOXO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION