1/25/2019

ANTYOKSYDACJA SKÓRY W PIELĘGNACJI. CO TO JEST?

Co to jest antyoksydacja skóry i dlaczego pełni tak ważną rolę w codziennej pielęgnacji? Zapewne większość z Was słyszała o takich kosmetykach, ale i o takim zabiegu. Dziś postaram się Was nieco wprowadzić w temat, ponieważ jest to kolejny ważny krok, którego nie można pomijać jeśli chcecie dbać o zdrową, młodą i piękną skórę. 


Antyoksydacja skóry - co to jest? 

Nie da się ukryć, ale i badania potwierdzają iż jedną z przyczyn starzenia się skóry jest działanie wolnych rodników, czyli reaktywnych form tlenu, którym brakuje elektronu. Poszukując brakującej cząsteczki odbierają one innym komórkom elektrony, przez co też niszczą ich materiał genetyczny. I tutaj na pomoc wkraczają antyoksydanty inaczej zwane przeciwutleniaczami, które oddają wolnym rodnikom swój elektron i tym samym usuwają je z naszego organizmu. Jeśli jednak zostanie między nimi zachwiana równowaga, wtedy mówimy o stresie antyoksydacyjnym. W jego następnie dochodzi do różnych chorób, stanów zapalnych oraz szybszego starzenia się całego organizmu w tym także skóry. 

Co powoduje powstawanie wolnych rodników?

Przede wszystkim są to czynniki zewnętrzne, czyli stres, zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie UV, zła dieta, używki, przemęczenie, brak snu, leki. Założę się, że choć jedno wymienione zjawisko jest Wam bardzo dobrze znane. Dlatego też tak ważne jest wprowadzenie do codziennej rutyny właśnie antyoksydantów. 

W jakie antyoksydanty inwestować i gdzie je znajdziemy? 

Możecie dostarczać antyoksydanty na różne sposoby. Znajdziecie je między innymi w pożywieniu, ale także w kosmetykach i suplementach. 
Do najbardziej istotnych przeciwutleniaczy zaliczyć należy: kwercetynę, karoteny, flawonoidy, białka enzymatyczne, witaminy C, E, A, resweratrol, koenzym Q10, kwas ferulowy. 

Jeśli sięgacie po kosmetyki zawierające antyoksydanty to najlepiej aplikować je w porannej pielęgnacji, ponieważ w ciągu dnia skóra jest najbardziej narażona na powstawanie wolnych rodników. Podobnie z przyjmowaniem suplementów. I jeszcze coś, co stanowi bazę jeśli chodzi o antyoksydację i ochronę skóry przed wolnymi rodnikami. Są to oczywiście filtry UV! Przez cały rok, codziennie, obowiązkowo! 

XOXO

2 komentarze:

  1. Ooo ja b ardzo lubię kosmetyki z wit C i pamiętam że większość z nich ma napis 'unikać mocnego słońca' czy coś takiego teraz wiem czemu ;D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witamina C jest antyoksydantem. Producenci kosmetyków stosują różne jej formy w kosmetykach, jednak zawsze należy stosować wysokie filtry. Przez cały rok ;)

      Usuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION