Dziś zapraszam Was do lektury kolejnej części na temat trądziku, cery tłustej i mieszanej, ale tym razem polecę Wam skuteczne zabiegi, którym warto się poddać w salonie kosmetycznym jak i gabinecie medycyny estetycznej. Jesteście gotowi?
Peelingi
Są powszechnie stosowane i polecane ze względu na wielokierunkowe działanie. Najlepiej sprawdzą się takie, które nie będą dawały silnego efektu złuszczania, gdyż i tak borykamy się z mało przyjemnym wyglądem cery.
Ciekawą propozycją są dwa peelingi medyczne: Jessnera i Dyniowy, które wspomagają leczenie trądziku i natychmiast poprawiają stan cery. Skutecznie działają na cerę z grudkami, zaskórnikami i krostkami. Regulują też wydzielanie łoju. Można je wykonywać od września do kwietnia.
Kolejny zabieg to peeling z kwasem azelainowym idealny do cer wrażliwych, tłustych i mieszanych. Rozpuszcza on nadmiar tłuszczu, złuszcza naskórek, zwęża pory, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.
Peeling z kwasem migdałowym, który zaliczany jest do kwasów owocowych i może być stosowany w przypadku skóry wrażliwej, z trądzikiem różowatym itp. Działa złuszczająco, reguluje wydzielanie łoju i może być stosowany przez cały rok. Zabieg jest bezbolesny, a złuszczanie praktycznie niewidoczne.
Kolejna propozycja to peeling z kwasem mlekowym. Reguluje on i stabilizuje poziom wydzielania sebum, oczyszcza kanały łojowe, a także dodatkowo nawilża skórę.
I na koniec peeling z kwasem salicylowym, działający bakteriobójczo, oczyszczający skórę i usuwający przebarwienia. Co ważnie reguluje poziom wydzielania łoju, ale uwaga może szczypać!
Jonopeelingi
Stosuje się tu jonoforezę, która zapobiega niszczeniu naskórka, a cząsteczki zastosowanego kwasu docierają do głębszych warstw skóry, gdzie niszczą uszkodzone komórki skóry. Pojawia się wzrost zdrowych komórek od głębszych warstw skóry aż do naskórka, co powoduje kreowanie się nowej skóry o zdrowszej strukturze. Co ważne, system jonopeelingów opiera się na kwasach owocowych ( glikolowy i mlekowy ) oraz związkach chemicznych ( TCA, kwas kojowy, retinowy ).
zdj. grafika Google
Peeling ultradźwiękowy - kawitacja
Podczas zabiegów wykorzystuje się działanie fali ultradźwiękowej, która daje efekt mikromasażu komórkowego o charakterze biostymulującym. W obecności płynu fala ultradźwiękowa tworzy pęcherzyki, które gwałtownie pękają, uderzają o skórę i ją oczyszczają. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i może być wykonywany przez cały rok, nawet przy bardzo wrażliwej cerze trądzikowej.
zdj. grafika Google
Mikrodermabrazja
Do wyboru macie dwa typy: diamentową ( łagodniejszą ) i korundową ( mocniejszą ). Oba zabiegi sprawiają, że dochodzi do złuszczenia, usunięcia zaskórników i zwężenia porów. Dodatkowo skóra rozjaśnia się, spłycają zmarszczki oraz blizny potrądzikowe, zmniejsza się wydzielanie sebum, a przede wszystkim poprawia struktura skóry. Jest to kolejny zabieg praktycznie bezbolesny, polecany do wykonania w serii jesienią i wiosną.
Fototerapia
Wykorzystuje się tu niebieskie światło lasera, gdzie wiązka monochromatycznego promieniowania wnika w skórę i powoduje usunięcie zrogowaciałego naskórka, przyspieszenie gojenia zmian trądzikowych, regulację wydzielania sebum i działanie bakteriobójcze. Zabieg jest bezbolesny i można stosować go przez cały rok.
zdj. grafika Google
Infuzja tlenowa
Zabieg, w którym wykorzystuje się zjawisko infuzji wprowadzając substancje aktywne w głąb skóry za pomocą czystego tlenu oraz ciśnienia hiperbarycznego. Działa się tu przeciwzapalnie, redukująco stany zapalne oraz zanieczyszczenia. Polecany dla cery z zaskórnikami, grudkami, krostkami, trądzikiem ropowiczym oraz nastolatkom z aktywnym trądzikiem.
Technologia IPL
Zabiegi często polecane przy stanach zapalnych bez efektów ubocznych. Działanie opierające się na niszczeniu bakterii, zmniejszeniu wydzielania sebum, oczyszczeniu skóry oraz przeciwdziałaniu nawrotom. Może być stosowany zarówno na twarzy, jak i innych częściach ciała, nie jest inwazyjny, a nawet bardzo komfortowy.
Mezoterapia mikroigłowa
Może być wykonana z zastosowaniem dermarollera lub dermapenu. Przez mikronakłucia dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry oraz głębszego wprowadzenia substancji aktywnych. Zabieg wykonuje z użyciem preparatów antytrądzikowych oraz odpowiednio stężonych kwasów. Polecany do cery z trądzikiem pospolitym i skór mieszanych. Może pojawić się lekkie uczucie dyskomfortu, ale jest ono uzależnione od długości igieł oraz miejsc, w których zabieg jest wykonywany.
***
Jak widzicie wyżej wymienione zabiegi są jednymi z najskuteczniejszych w chwili obecnej. Oczywiście zanim podejmiecie decyzję o wykonaniu jakiegokolwiek z nich polecam wcześniejszą wizytę o dermatologa i odpowiednią konsultację oraz badanie skóry. Niestety coraz więcej słyszy się o niekompetencji kosmetyczek, a pamiętajcie, że trądzik jest schorzeniem dość uciążliwym i wymaga bardzo często długiego leczenia. Zapoznajcie się również z wcześniejszym postem z tej serii, gdzie udzielam Wam kilku ważnych informacji.
Jeśli macie jakieś pytania zachęcam do pisania ich w komentarzach do tego posta. Następna część będzie dotyczyła domowej pielęgnacji. Podam Wam również kilka sprawdzonych i skutecznych kosmetyków, o których warto pomyśleć.
XOXO
Bardzo skuteczne rady :)
OdpowiedzUsuńJa bym bardzo chętnie na jakiś zabieg się wybrała ;)
OdpowiedzUsuńKawitacja mnie ciekawi, z opisanych zabiegów chodziłam kiedyś na mikrodermabrazję.
OdpowiedzUsuńMikrodermabrazja akurat u mnie okazała się mało skuteczna, spróbujcie sevolium, całkiem dobre serum :)
OdpowiedzUsuńPrzy aktywnym trądziku skuteczna może okazac się kuracja peelingami medycznymi. Zabieg ma na celu złagodzenie stanów zapalnych, normalizację pracy gruczołów łojowych oraz zapobieganie nowym wykwitom skórnym.
OdpowiedzUsuńPopieram, nic tak nie podziałało na mój trądzik jak peeling kwasem salicylowym wykonany w Gdańsku na Aniołkach. Moja twarz po tej serii stałą się dużo gładsza, zniknęły też blizny potradzikowe, polecam :)
OdpowiedzUsuńWitam każdy zabieg jest dobry nawet dla naszego samopoczucia
OdpowiedzUsuńHej, hej, zgadzam się z Eweliną peelingi to coś wartego poświęcenia naszej kaski żeby wygladać pięknie. Też tam robiłam kwas akurat migdałowy i jestem mega zadowolona.
OdpowiedzUsuńJak widać jest kilka sprawdzonych sposobów na takie problemy. Najlepiej będzie wybrać się do kosmetyczki
OdpowiedzUsuńTrądzik to bardzo powazny problem :(
OdpowiedzUsuń