2/04/2019

ODMŁADZANIE SKÓRY, CZYLI WISIENKA NA TORCIE. JAK ZACZĄĆ?

Tak często słyszymy dziś o profilaktyce przeciwstarzeniowej, o kosmetykach anti-aging, o zanikaniu kolagenu, zmarszczkach itp. Mogę tutaj wymieniać i wymieniać. Ale założę się, że większość z Was ma jednak problem z doborem odpowiednich preparatów odmładzających skórę. Kupujecie coś ze względu na reklamę i hasła marketingowe. Bywa, że inwestujecie w jakiś kosmetyk i nie widzicie jego działania. Nie dziwię się Wam, bo dla mnie sam proces odmładzania jest jak wisienka na torcie i musi być on spójny z całą pielęgnacją. Dlatego też dziś podpowiem Wam jak zacząć, na co zwrócić uwagę, by to wszystko miało jakiś sens. Na czym polega odmładzanie skóry? 

Jest to zdecydowanie proces, który musi dopełniać Waszą codzienną pielęgnację. To właśnie on będzie wzmacniał Waszą skórę i stymulował odnowę komórkową, a także wpływał na syntezę kolagenu. Zaliczamy do niego wszystkie preparaty specjalistyczne, w tym maski kremowe, maski w płacie, typu peel-off, ampułki, kuracje złuszczające, silniejsze produkty odbudowujące, jak i profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. 

By ten proces miał sens na początku musicie skupić się na podstawach, czyli dobrym oczyszczaniu, antyoksydacji oraz stosowaniu filtrów UV, a następnie na pielęgnacji odbudowującej. 

Od czego zacząć? 

Podstawą każdej pielęgnacji jest badanie skóry i określenie jej stanu. Tylko tak będziecie mieć pewność, że dobieracie odpowiednie kosmetyki. Jeśli jeszcze nie wykonaliście takiego badania, zróbcie to jak najszybciej.

Kolejny krok to dobieranie kosmetyków do swojego typu skóry. Nie sugerujcie się tym, że Wasza znajoma kupiła jakiś kosmetyk i u niej dobrze się sprawdza. Wasza znajoma może mieć zupełnie inny typ skóry niż Wy. Na początku postawcie na dobre kosmetyki oczyszczające, a do nich dobierajcie preparaty pielęgnacyjne. 

Cera sucha - nawodnienie, nawilżenie, zatrzymanie wody w naskórku, odbudowa płaszcza hydrolipidowego, ochrona. To jest baza, a do niej dokładamy preparaty odmładzające, które będą miały większe stężenia substancji aktywnych, czyli ampułki witaminowe, maski kolagenowe, maski silnie nawilżające. 

Cera tłusta i mieszana - regulacja nadprodukcji sebum, łagodzenie stanów zapalnych, produkty przeciwtrądzikowe. I tutaj do bazy dokładany ampułki z kwasami, ampułki z antyoksydantami, maski peel-off, maski z aktywnym węglem, maski i ampułki zawierające w składzie niacynamid, wyciągi z drożdży, kwasy. 

Jakich substancji odmładzających szukać w kosmetykach? 

Do najczęściej stosowanych, aktywnie działających substancji zaliczamy: aminokwasy, beta - i alfa-hydroksykwasy, kwas laktobionowy i glukonolakton, kwasy tłuszczowe, retinoidy, ceramidy, komórki macierzyste, niacynamid, kwas hialuronowy, peptydy, fitoestrogeny, witaminy i minerały. 

O czym pamiętać? 

Odmładzanie skóry nie istnieje bez dobrego oczyszczania, preparatów naprawczych i odbudowujących, bez antyoksydantów jak i wysokich filtrów. To wszystko musi się ze sobą łączyć. Dlatego ważne jest to, by Wasze podejście do prawidłowej pielęgnacji było kompletne i składało się z tych wszystkich czynników. Dodatkowo warto uzupełniać codzienne rytuały zabiegami w salonach, które mocniej podziałają na skórę i dadzą jej impuls do działania. 

Polecam przeczytać: 

Antyoksydacja skóry - https://cococollection.blogspot.com/2019/01/antyoksydacja-skory-w-pielegnacji-co-to.html

Zimowy program odbudowy skóry - https://cococollection.blogspot.com/2019/01/zimowy-program-odbudowy-skory-jak.html

Regeneracja i odbudowa skóry - https://cococollection.blogspot.com/2019/01/regeneracja-i-odbudowa-skory-jak.html

XOXO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION