4/18/2017

M. AMBROZIAK "PIĘKNO BEZ TAJEMNIC" - PRZEWODNIK PO MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Biografie, wydania naukowe, poradniki - to ten typ książek, które najbardziej lubię czytać. Ostatnio na moim blogu pojawiła się recenzja Skin Coach, a dziś mam dla Was troszkę inny wymiar. Owszem, kolejny poradnik, jednak już nie ta sama półka... 


Pięknie wydana, bardzo dobrze "sklejona" w całość. Pigułka medycyny estetycznej i najpopularniejszych obecnie zabiegów w jednym wydaniu. Dobra robota dr Ambroziak!!! Zacznijmy jednak od początku! 

Każdy, kto interesuje się ową branżą zna nazwisko Ambroziak bardzo dobrze. Lekarz dermatolog, międzynarodowy trener z zakresu stosowania preparatów kwasu hialuronowego, specjalista dermatologii estetycznej oraz gospodarz programu telewizyjnego. W dodatku autor ponad 50 publikacji medycznych. Jeden z autorytetów, na którego opinii i wiedzy można polegać. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że postanowił wydać książkę i podzielić się ważnymi wskazówkami ze "zwykłym, szarym człowiekiem". 

Książka rozpoczyna się od kilku ważnych informacji dotyczących skóry. Jest prawidłowy schemat jej budowy, są jej najważniejsze funkcje. Jest też odpowiedź na pytanie "jak starzeje się skóra?". 

"... Recepta na wieczną młodość? Czasami słyszę pytania, czy medycyna estetyczna jest w stanie zatrzymać czas. Odpowiedź jest prosta.: nie..."


Przechodzimy teraz do wskazówek w pielęgnacji i najprostszych zabiegów jak mezoterapia, dermarollery, czy laser frakcyjny. Autor książki dokładnie opisuje mechanizmy ich działania, ale co ważne zawsze podaje wskazania i przeciwwskazania do zabiegów. Język, którego używa jest prosty i zrozumiały dla każdego, a nawet jeśli pojawi się jakieś fachowe słownictwo, na końcu książki jest słowniczek!!!! Dobry pomysł i oczywiście na plus. 

Kolejne rozdziały opisują coraz bardziej zaawansowane zabiegi, aż przechodzimy do chirurgii plastycznej oraz informacji na temat suplementów itp. Jest też coś dla Panów, czyli rady dr na temat zabiegów specjalnie przygotowanych dla męskiej skóry. 


Przejrzysta, urozmaicona ciekawymi zdjęciami, łatwa w przekazie i zrozumieniu. Jak wspomniałam wcześniej pigułka, która może okazać się przyjazna wszystkim tym, którzy interesują się strefą beauty i myślą też o poddaniu się zabiegom. Podoba mnie się to, że autor nie namawia do medycyny estetycznej, ale przedstawia jej wady i zalety. Tym samym opierając się na jego wiedzy oraz doświadczeniu mamy w książce bardzo dobry przewodnik i możemy wyciągnąć z niego wiele profesjonalnych wskazówek. 

Polecam wszystkim, bez względu na wiek, bez względu na wykształcenie czy płeć. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Fajna książka dla każdego! 

XOXO

2 komentarze:

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION