9/26/2018

5 PRZYKAZAŃ W PIELĘGNACJI SKÓRY Z KWASAMI

Dzisiejszym postem chcę zakończyć tematykę kwasów, choć nie ukrywam, że nadal będę polecać Wam kosmetyki, które zawierają w składzie te aktywne substancje. Niemniej jednak mam nadzieję, że przekazałam Wam potrzebną wiedzę i najważniejsze informacje z tego zakresu. Wiecie już jakie mamy kwasy, jak działają i jak należy je stosować. Czas na podsumowanie!!! 


1. OBOWIĄZKOWE BADANIE SKÓRY

Przed przystąpieniem do kuracji z kwasami należy wykonać badanie skóry i upewnić się, czy kwas został dobrany zgodnie z jej potrzebami! Skonsultujcie każdą decyzję z dermatologiem, kosmetologiem czy kosmetyczką. Tylko tak będziecie mieć pewność, że zabieg przyniesie oczekiwane efekty! 

2. NIE PANIKUJ

Przeczekaj początkowe pogorszenie stanu skóry. Nie panikuj! W zależności od zastosowanego stężenia kwasu Twoja skóra może mocniej lub słabiej się złuszczać. Mogą pojawić się tzw. suche skórki, a makijaż nie będzie zbyt dobrze wyglądał. Jest to normalne zjawisko i może potrwać kilka dni. Postaw na cierpliwość!!! 

3. NAWILŻAJ I CHROŃ

Nawilżaj i chroń skórę w trakcie kuracji. To jest bardzo ważny krok, o którym musisz pamiętać, bo kuracja nie kończy się po wyjściu z salonu. Kiedy skóra mocniej pracuje potrzebuje naszego wsparcia. Pij dużo wody, stosuj wysokie filtry każdego dnia, nawilżaj i nawadniaj skórę od zewnątrz sięgając po odpowiednie kosmetyki. 

4. PAMIĘTAJ O PKT. 3

Jeśli stosujesz domową kurację z kwasami również musisz trzymać się powyższych zasad. Bez względu na to, czy złuszczamy skórę w domu czy też w salonie ochrona, nawilżanie, nawadnianie i regeneracja to podstawa w pielęgnacji złuszczającej! 

5. IM MNIEJ TYM LEPIEJ

Nie przesadzaj z ilością! Jeśli stawiasz na kurację z kwasami to jej właśnie się trzymaj. Jesień to wspaniała pora na różne zabiegi i stosowanie silniejszych substancji aktywnych, w tym także retinolu. Niestety skóra może zareagować podrażnieniami lub zbyt szybkim złuszczaniem, jeśli zaczniemy mieszać np. kwasy z retinolem, kwasy w salonie z kwasami w domu itp. Pozwól skórze działać w odpowiednim dla niej czasie. Decydując się na zabiegi z kwasami w salonie postaw na domową pielęgnację regenerującą i nawilżającą. Jeśli stosujesz w domu kosmetyki z kwasami, używaj je w wieczornej pielęgnacji, a rano sięgaj po preparaty silnie nawilżające i ochronne. Po zakończeniu złuszczania kwasami stopniowo wprowadzaj kolejne substancje aktywne! 

*** 

Mam nadzieję, że informacje, które przekazałam Wam w ostatnim czasie będą dla Was przydatne.  Dla przypomnienia zostawiam Wam linki do wsześniejszych postów z serii jesiennego złuszczania: 
XOXO

7 komentarzy:

 1. Hej Anitko,
  Gdybyś miała chwilę czasu, mogłabyś zerknąć na moją odpowiedź pod pytaniem w poprzednim poście ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Aktualnie zaczyna się okres w którym ta skóra jest najbardziej narażona na czynniki zewnętrzne, dlatego tym bardziej potrzebna jest zwiększona opieka nad nią. Najistotniejsze jest to,żeby ją dobrze nawilżać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko raz miałam zabieg i to z kwasem migdałowym, który ponoć jest do dobry dla cery naczynkowej. Mocniejsze się u mnie nie sprawdzą pewnie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Zabieg kwasem hialuronowym może przynieść naprawdę dobre efekty. Najlepsze jest to że występuje on w wielu kosmetykach.

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © 2017 COCO COLLECTION